Tradycyjnie włoski producent już na początku zaprezentował topowy wariant modelowy Stelvio Quadrifoglio, wyróżniający się agresywną stylistyką, sportową charakterystyką i wysokimi osiągami.

Pod maską znalazł się podwójnie doładowany silnik V6, generujący z pojemności 2,9 litra moc 510 KM. Napęd przenoszony jest na cztery koła poprzez ośmiostopniową, automatyczną skrzynię biegów. Przyspieszenie od 0 do 100 km/h trwa ok. 4 sekund, a prędkość maksymalna wynosi ponad 280 km/h. Wersja Quadrifoglio została standardowo wyposażona w napęd obu osi Q4, adaptacyjne zawieszenie, szperę czy system wyboru trybu jazdy Alfa DNA. W ofercie Stelvio pojawią się także słabsze, czterocylindrowe silniki (znane z Giulii): benzynowy 2.0 Turbo i turbodiesel o pojemności 2,2 litra.

SUV Alfy Romeo jest drugim modelem, po Giulii, zbudowanym na nowej paltformie. Modny i sportowo nacechowany model, razem ze wspomnianym sedanem (jest już oferowany), ma za zadanie jeszcze bardziej zwiększyć zainteresowanie włoską marką, podnosząc jej wyniki sprzedaży. Stelvio trafi do oferty w USA w połowie 2017 roku. Europejski debiut powinien odbyć się w podobnym terminie. Czekamy z niecierpliwością!

Alfa Romeo Stelvio Quadrifoglio Foto: Auto Świat
Alfa Romeo Stelvio Quadrifoglio