Skoda Superb - największy model czeskiego producenta - pojawił się na rynku w 2001 roku, a od 2008 roku dostępna jest druga generacja Superba - mocno zmieniona. Flagowa limuzyna już w wyposażeniu standardowym jest bogato wyposażona, ale dla najbardziej wymagających kierowców opracowano wersję Laurin&Klement.

Właśnie pojawiła się ta topowa wersja w Superbie po face liftingu (przeprowadzonym w 2013 roku). Luksus na kołach - tak można bez przesadnej egzaltacji określić tę wersję. Auto ma skórzaną tapicerkę, można także zamówić kombinację 2 kolorów: brązowego i beżowego.

Takie elekemnty wyposażenia jak np. elektrycznie sterowane fotele są w tej klasie aut oczywistością. A Superbie przednie fotele można sterować z tylnej kanapy - chodzi o to, aby pasażer jadący z tyłu miał maksymalną wygodę.

Superba L&K wyposażono w super sprzęt audio z 10 głośnikami oraz ekran dotykowy o przekątnej 6,5 cala. Auto ma także biksenonowe reflaktory główne i światła LED do jazdy dziennej.

Superb jest oferowany w wersji limuzyna lub kombi. Auto ma 4835 mm długości, 1815 mm szerokości i 1460 mm wysokości. Rozstaw osi wynosi 2760 mm, co powoduje, że w środku jest mnóstwo miejsca - znacznie więcej niż u utytułowanej i dużo droższej konkurencji. Tylna kanapa wręcz rozpieszcza pasażerów ilością miejsca.

Superb w wersji Laurin&Klement oferowany jest z czterema rodzajami silników: dwoma benzynowymi - 2.0 TSI/200 KM oraz 3.6/260 KM (obie wersje dostępne są tylko z 6-stopniową skrzynią automatyczną DSG), a także z dwoma dieslami: 2.0 TDI/140 KM i 2.0 TDI/170 KM. Wersje z silnikami Diesla dostępne są ze skrzynią DSG lub z 6-stopniowym „manualem".

CZYTAJ WIĘCEJ