Zawodnik z Wisły trenował do tej pory seryjnym modelem, ale Toyota przygotowała dla niego treningową odmianę Hiluxa z silnikiem V8 o mocy 280 KM i momencie obrotowym 420 Nm.

Samochód, którym Adam Małysz będzie jechał w Rajdzie Dakar zostanie przygotowany w belgijskiej firmie Overdrive Racing. Po pierwszych testach wersją treningową polski zawodnik jest bardzo zadowolony: „jest to samochód, który łączy cechy auta przeprawowego z samochodem do cross-country. Dzięki temu możemy z Rafałem trenować w bardziej zróżnicowanych warunkach.”

Adam Małysz testował nową Toyotę Hilux Foto: Auto Świat
Adam Małysz testował nową Toyotę Hilux

„Chociaż jak wiadomo my ścigamy się w rajdach cross-country, to w tym roku na Dakarze mieliśmy takie krytyczne momenty, w których musieliśmy się przeprawiać przez rzekę” - kontynuuje Małysz - „Tym samochodem na pewno można te elementy potrenować. Bardzo się cieszę, że Toyota zbudowała dla nas takie auto, które jest gdzieś w połowie drogi między seryjnym Hiluxem a naszą rajdówką, bo każda okazja do treningu jest przed Dakarem na wagę złota”.

Treningowa Toyota Hilux Adama Małysza będzie poddawana kolejnym modyfikacjom, aby sprostać wymaganiom zespołu. Poza kolejnymi treningami w Polsce, w listopadzie samochód weźmie udział w ostatnich przed Dakarem próbach na wydmach i piaskach Maroka.