Ceny Marco Polo HORIZON w Polsce zaczynać się będą od 165 800 zł netto, a zamówienia można będzie składać od lutego 2017 r.

„Marco Polo i Marco Polo ACTIVITY są wśród naszych klientów bardzo popularne. Z tego względu zdecydowaliśmy się poszerzyć nasze portfolio kompaktowych kamperów o Marco Polo HORIZON” – mówi Klaus Maier, szef marketingu i sprzedaży Mercedes-Benz Vans. „Nasz nowy Marco Polo HORIZON to propozycja dla tych, którzy oczekują prowadzenia i wysokiej jakości designu samochodu osobowego, a jednocześnie potrzebują elastycznego auta do aktywnego wypoczynku” – kontynuuje Maier.

Bazujący na Klasie V kokpit i kabina Marco Polo HORIZON oferują szerokie możliwości indywidualizacji wysokiej jakości materiałami: do wyboru są okładziny drewnopodobne, o wyglądzie lakieru fortepianowego lub metalu. Bogata lista opcji, takich jak skórzana tapicerka Lugano czy Linia AMG, pozwala dopasować kampera do zróżnicowanych upodobań.

Dla Marco Polo HORIZON będą dostępne także usługi Mercedes me connect. Klienci zyskają możliwość łatwego połączenia się z ich pojazdem za pomocą smartfona, tabletu lub komputera. Zakres standardowych, bezpłatnych usług Mercedes me connect obejmuje pomoc w razie wypadku i awarii, zarządzanie czynnościami serwisowymi oraz telediagnostykę i diagnostykę zdalną. W ramach dodatkowych opcji dostępne są m.in. informacje o ruchu drogowym w czasie rzeczywistym, a także liczne usługi zdalne, takie jak sterowanie opcjonalnym ogrzewaniem postojowym. W ten sposób użytkownik Marco Polo HORIZON może cieszyć się wygodą, jaką oferują nowoczesne technologie łączności.

Marco Polo HORIZON oferowany jest ze znanymi z Klasy V silnikami Diesla o mocy od 136 KM przez 163 KM do 190 KM. Alternatywą dla standardowego napędu na tylne koła jest napęd na obie osie 4MATIC – oba warianty łączą się z 7-stopniową przekładnią automatyczną 7G-TRONIC PLUS.