Bartłomiej Mirecki ze swoimi licznymi sukcesami w kartingu oraz po zdobyciuMistrzostwa Polski Kia Lotos Race 2012 w wieku zaledwie 16 lat, otrzymał zaproszenie do Euro Selection Event 2013. Czterodniowa impreza, która odbędzie się w terminie 21-24 lipca w austriackim Teesdorfie, jest regionalną (Europa, Ameryka Północna i Południowa, Afryka, Azja i Ocenia, Bliski Wschód) eliminacją FIA Young Driver Academy – prestiżowej szkoły dla doskonale rokujących kierowców z całego świata. Akademię ukończyli tak znani zawodnicy jak Andreas Mikkelsen, Craig Breen, Gabriel Chaves i wielu innych.

Częstochowianin reprezentujący zespół BM Racing Team stanie do walki z 25 kierowcami z całej Europy. Zawodnicy pochodzą z różnych dyscyplin motorsportu i możemy wśród nich znaleźć uczestników regionalnych mistrzostw rajdowych, FIA Formula 3 European Championship, FIA Truck Racing Championship, Formula Renault NEC Series czy VW Scirocco R-Cup, co jest tym większym wyróżnieniem dla Bartka Mireckiego.

Foto: Auto Świat
Bartłomiej Mirecki kandydatem do FIA Young Driver Excellence Academy

Uczestnicy regionalnego etapu FIA Young Driver Excellence Academy w trakcie czterech dni przejdą szereg testów sprawdzających ich predyspozycje do bycia zawodowym kierowcą. Oprócz ćwiczeń weryfikujących umiejętności za kierownicą, uczestnicy będą musieli wykazać się także sprawnością fizyczną, pracą w zespole, medialnością oraz zostaną zbadane ich aspekty psychologiczne.

Regionalny etap, w którym bierze udział Bartłomiej Mirecki, wyłoni tylko jednego kierowcę. Zwycięzca awansuje doFIA Young Driver Excellence Academy. Organizatorzy przewidzieli również „trzy dzikie karty”.

BARTŁOMIEJ MIRECKI: „Akademia zbliża sie wielkimi krokami! W niedziele 21 lipca z samego rana wyruszam do Austrii wraz z jedną z najważniejszych osób w mojej karierze - moim tatą. Jadę tam po to, aby zdobyć nowe doświadczenie, poznać nowe osoby i przede wszystkim dobrze się bawić! Łatwo na pewno nie będzie, ale dam z siebie wszystko, żeby w środę wieczorem otrzymać pochlebne opinie od organizatorów. Śledźcie fanpage BM Racing Team (facebook.com/bmracingteam) na bieżąco, będziemy Was o wszystkim informować, codziennie zdawać relacje z tego co się wydarzyło. Pozdrawiam wszystkich fanów, trzymajcie kciuki!”