Francuski kierowca wygrał 19 z 22 odcinków specjalnych i praktycznie do startu do mety kontrolował sytuację na trasie. Pierwszy był też na Power Stage i zdobył dodatkowe 3 punkty. Drugi na Power Stage był Thierry Neuville, który w tym sezonie zapisał na swoje konto czwarte z rzędu drugie miejsce w rajdzie.

Nie był to szczęśliwy rajd dla Citroena. Dwukrotnie w tym rajdzie, wystawiony przez zespół z nadzieję na punkty Kris Meeke, najpierw rolował, a po powrocie na trasę w niedzielę urwał prawe tylne koło na ostatnim odcinku specjalnym. Natomiast utrzymujący się na pozycji wicelidera Mikko Hirvonen na Power Stage przebił lewa tylna oponę i skrzywił koło. Na metę dotarł ze strata 58 sekund i spadł na trzecie miejsce w klasyfikacji końcowej rajdu.

Największy rywal Roberta Kubicy do tytułu w WRC2 Abdulaziz Al.-Kuwari wygrał w tym roku trzeci rajd i awansował na pozycję lidera z dorobkiem 118 punktów. Kubica ma 101 punktów, ale o jeden rajd mniej. Końcówka sezonu zapowiada się niezwykle emocjonująco, ale pod warunkiem, że Robert Kubica nie przesiądzie się do Citroena DS3 WRC.

10. A.Al-Kuwari/K.Duffy Ford Fiesta S2000 +17:27.7

W klasyfikacji kierowców zdecydowanym liderem jest Sebastien Ogier, któremu do tytułu mistrzowskiego brakuje już tylko 1 punkt.