Nico Rosberg zaprezentował trofeum dla mistrza świata, otrzymane w piątek w Wiedniu, a potem po raz ostatni pojeździł Mercedesem W07.

Wcześniej, tuż przed odebraniem trofeum dla mistrza świata na gali FIA w Wiedniu, Nico Rosberg poinformował, że kończy karierę w Formule 1.

- Dla mnie to bardzo specjalny dzień, bo wieczorem otrzymam trofeum - mówił 31-latek na konferencji prasowej. - Dzień będzie zdumiewający, ale z innych powodów. Chcę wykorzystać tę okazję do ogłoszenia końca kariery w F1. To było moje oczywiste marzenie już jako sześciolatka - zostać mistrzem świata F1. Dla mnie jest jasne, cokolwiek mogę myśleć, że zrealizowałem to marzenie. Zapamiętam to na zawsze.

Nico Erik Rosberg ścigał się w F1 od 2006 roku. Zaliczył 206 startów, odniósł 23 zwycięstwa, 57 razy stał na podium, zdobył 30 pole position, 20 razy uzyskał najlepszy czas okrążenia w wyścigu. Przez cztery sezony reprezentował Williamsa, przez siedem - Mercedesa. W poprzednich dwóch latach ukończył mistrzostwa na drugim miejscu.

Rosberg powiedział dziennikarzom w Wiedniu, że przed wyścigiem w Abu Zabi miał przeczucie, iż zdobędzie tytuł - i że będzie to jego ostatni wyścig w F1. Na pytanie o możliwy come back odpowiedział: - Nie, zdecydowanie nie. Ten temat jest zakończony.

Gdyby nie został mistrzem świata, jeździłby dalej w 2017. Teraz będzie mężem i ojcem, bo w ostatnich latach nie miał dużo czasu dla rodziny.