Zakład GM-AutoWAZ w rosyjskim mieście Togliatti wyprodukował 500 tys. egzemplarz Chevroleta Niva. W tej formie model ten produkowany jest od września 2002 roku. Jubileuszowy egzemplarz z nadwoziem w kolorze lawendy i wersji GLC napędzany jest czterocylindrowym silnikiem benzynowym o pojemności skokowej 1.7 l i mocy 80 KM oraz maksymalnym momentem obrotowym 127 Nm. Współpracuje on z pięciobiegową przekładnią manualną. Innej opcji w ofercie nie ma. Ze względu na to, iz jednostka ta spełnia wymagania normy Euro4, auto sprzedawane jest jedynie w Rosji i republikach WNP.

Model ten powstał na bazie dobrze od lat znanej Łady 4x4, ale otrzymał bardziej zaokrąglona karoserię i inna kabinę. Podstawa była jednak Łada Niva 2123, która zadebiutowała podczas salonu samochodowego w Moskwie w 1998 roku. Dzięki temu już pod nazwą Chevrolet Niva prezentuje się znacznie nowocześniej, chociaż po 11 latach produkcji znów jest to auto przestarzałe technicznie i czas na zmiany.

GM-AutoWAZ planuje jednak nowa generację, której premiera zaplanowana została na 2015 rok. Związane to jest także z modernizacją zakładu w Togliatti, który będzie docelowo produkował 120 tys. takich terenówek.