W tekście i na zdjęciach umieszczono linki reklamowe naszego partnera

Nowa Dacia Duster – wyróżnia się stylem

Duster ma design, który łączy futurystyczne kształty z masywnością typową dla SUV-ów. Z przodu wzrok przyciągają efektownie ukształtowane, wąskie reflektory oraz potężny wlot powietrza w zderzaku. Z tyłu dominuje osłona pod zderzakiem, a z boku na pierwszy plan wysuwają się wydatne nadkola. Terenowy sznyt to także zasługa czarnych, plastikowych nakładek na błotnikach. Podczas urlopowych wyjazdów pomocą mogą służyć relingi dachowe.

Sprawdź ofertę

Nowa Dacia Duster – nowoczesne wnętrze

Deskę rozdzielczą pojazdu tworzą dwa ekrany – na 7-calowym przed kierowcą wyświetlane są wskaźniki, a dotykowy na konsoli środkowej służy do obsługi urządzeń pokładowych. W zależności od wybranej wersji wyposażeniowej ma on przekątną 8 lub 10 cali. Dacia Duster ma asymetrycznie dzieloną tylną kanapę, dzięki której można zmieniać wielkość bagażnika. Jego pojemność zależy od wersji silnikowej oraz napędowej (przód lub 4x4) i wynosi nawet 517-1696 l.

Sprawdź ofertę

Nowa Dacia Duster – bogata gama silnikowa

Samochód występuje w bazowej wersji ze 100-konnym silnikiem benzynowym, który na pokładzie ma fabryczną instalację LPG. Kolejna w gamie jest 48-woltowa miękka hybryda generująca 130 KM. W tej postaci auto uzyskuje setkę już 9,9 s. W ofercie jest jeszcze hybryda, której układ produkuje 140 KM. W tym wydaniu auto występuje tylko z automatyczną skrzynią biegów, natomiast w pozostałych odmianach jest manualna skrzynia. Napęd 4x4 można mieć w połączeniu ze 130-konnym benzyniakiem.

Sprawdź ofertę