Model ten jest dostępny także w finansowaniu RCI Bank Polska, oferującym kredyty o atrakcyjnym oprocentowaniu, które można łączyć z ubezpieczeniem w promocyjnej cenie. Dacia została numerem 1 w klasyfikacji najbardziej niezawodnych marek w 2012 roku w ankiecie Unii Konsumentów z 5 krajów europejskich (Francja, Hiszpania, Portugalia, Belgia, Włochy), w której głosowało 30 000 osób. Dacia jest też numerem 1 w rankingach wielu europejskich pism branżowych, takich jak francuski Auto Plus, L’Automobile Magazine czy niemiecki Auto Zeitung i Autobild oraz innych. Dobra jakość Dacii opiera się na sprawdzonych technologiach i rozwiązaniach oraz utrzymaniu bardzo wysokich wymagań dotyczących jakości.

To między innymi właśnie dlatego marka Dacia staje się coraz bardziej popularna w wielu krajach i zyskuje coraz większe zaufanie klientów.

Nową Dacię Sandero można także nabyć w nowej ofercie - kredycie typu 50/50. Klient, kupując samochód, wpłaca od 30% do 50% ceny pojazdu, a pozostałą część kapitału wraz z odsetkami spłaca po 12 miesiącach.

Gama ofertowa nowej Dacii Sandero obejmuje trzy wersje wyposażeniowe - Access, Ambiance i Laureate oraz wersję Stepway z dwoma poziomami wyposażenia. Oferta silników obejmuje jednostkę benzynową 1.2 16V 75, produkowaną także w wersji z zasilaniem gazowym LPG, najnowszy trzycylindrowy silnik turbo TCe90 oraz wysokoprężne silniki 1.5 dCi 75 i 90.Nowa Dacia Sandero i nowe Sandero Stepway pojawią się w salonach Dacii na przełomie listopada i grudnia 2012 roku, natomiast już wiosną przyszłego roku do sprzedaży wejdzie zmodyfikowana Dacia Logan.