• Debiutuje odświeżona Fabia oraz Kodiaq L&K;, Octavia RS Challenge Plus oraz Superb z nowym silnikiem
  • Skoda ogłosiła też, że wszystkie benzynowe silniki Skody z bezpośrednim wtryskiem paliwa będą wyposażone w filtr cząstek stałych
  • Nowa koncepcyjna Skoda Vision X ukazuje kierunek przyszłego rozwoju marki.

W Genewie został pokazany trzeci model z powiększającej się rodziny SUV-ów Skody. Na razie jeszcze koncepcyjny Vision X przedstawia nową aranżację deski rozdzielczej, na której dominuje duży ekran multimediów. Model korzysta z hybrydowego układu napędowego, który łączy silnik elektryczny z czterocylindrową, turbodoładowaną jednostką benzynową. Poza Vision X pojawiły się też nowe wersje produkcyjnych modeli.

Skoda Fabia

Poza wizją przyszłości Skoda pokaże również Fabię po liftingu, model adresowany do szerokiego grona nabywców, który dostępny będzie w Polsce w połowie roku 2018. Po raz pierwszy w Fabii zabłysną światła LED-owe. W środku odświeżony efekt tworzą zaktualizowana deska rozdzielcza oraz nowy System Infotainment Swing o przekątnej wyświetlacza 6,5 cala. Gama silnikowa obejmie cztery jednostki o mocy od 60 do 110 KM.

Skoda Kodiak L&K

W Genewie pojawiła się też Skoda Kodiaq w ekskluzywnie wyposażonej wersji Laurin&Klement. Jest wyposażona w dziewiętnastocalowe felgi o wzorze Sirius, przednie światła wykonane w technologii LED, grill z chromowanym ożebrowaniem. Wewnątrz stylową atmosferę buduje skórzana tapicerka. Przy okazji debiutu wersji L&K zaktualizowano gamę silników modelu Kodiaq. Nowością jest silnik 1.5 TSI (150 KM) oraz 2.0 TSI (190 KM).

Superb i Octavia RS w nowych wersjach

Flagowa limuzyna Skody - Superb otrzymał nowy silnik 2.0 TSI o mocy 272 KM, który współpracuje z nową siedmiobiegową automatyczną przekładnią DSG.

W sportowej odmianie modelu Octavia – RS, zadebiutuje opcjonalny pakiet Challenge Plus, który obejmuje elementy stylistyczne i wyposażenia tak karoserii, jak i wnętrza.

Cyfrowy zestaw wskaźników coraz bardziej popularny

Zaprezentowany po raz pierwszy przy okazji debiutu modelu Karoq cyfrowy zestaw wskaźników z personalizacją ustawień pojawi się również w modelach Octavia, Superb i Kodiaq. Cztery widoki wskaźników mogą być indywidualnie konfigurowane.