Już od dawna wiadomo, że najnowszy Mercedes-Benz klasy S ma być wyjątkowy i jednocześnie najlepszy w swoim segmencie. Inżynierowie i designerzy ze Stuttgartu poświęcili na to wiele czasu, by rzeczywiście tak się stało. Potwierdza to już pierwsze oficjalne zdjęcie (co prawda opublikowane nie przez producenta), że będzie to ładna limuzyna.

Więcej dowiemy się podczas oficjalnej premiery, która odbędzie się 15 maja 2013 r. w Hamburgu. Wiadomo także, że luksusowy Mercedes-Benz klasy S trafi do sprzedaży we wrześniu 2013 r., a więc po międzynarodowym salonie samochodowym IAA 2013 we Frankfurcie nad Menem.

Nowa klasa S ma nie tylko być kolejną generacją modelu, ale także powinna wypełnić lukę po wycofanym z produkcji Maybachu. Z tego względu limuzyna otrzyma wyjątkowo bogate wyposażenie standardowe. Na liście znalazły się takie urządzenia jak m.in. elektrycznie podgrzewane podłokietniki na tylnych siedzeniach, Beltbag – poduszki powietrzne w pasach bezpieczeństwa dla pasażerów podróżujących z tyłu, system Steering Assist wspomagający prowadzenie pojazdu.

Gama silników będzie równie bogata jak dotychczas. Podstawę będą tworzyły jednostki czterocylindrowe, a najmocniejszy 12-cylindrowy będzie miał moc 680 KM. Od 2016 roku paleta ta zostanie zmodyfikowana. Pojawi się nowa generacja silników benzynowych M256 oraz wysokoprężnych OM656. W ofercie znajdą się także wersje z systemem plug-in oraz hybryda.

Natomiast obok sedana będą produkowane dwie wersje przedłużone, coupé, kabriolet oraz topowa Pullman.