Lamborghini Huracan w kolorze Bianco Monocerus, z żółtymi akcentami wykończonymi lakierem Giallo Tiberino (nawiązanie do barw narodowych Watykanu) trafiło do słynnego domu aukcyjnego RM Sotheby's. Eksperci szacowali, że samochód uda się sprzedać za 250-350 tys. euro. Okazało się jednak, że podpis papieża na masce i szczytne cele, na jakie mają trafić pieniądze z jego sprzedaży, znaczne podbiły cenę. Biały Huracan osiągnął cenę 715 tys. euro, czyli ok. 3 mln złotych.

Cała kwota wspomoże potrzebujących. Dochód ze sprzedaży Lamborghini trafi na konto papieskich fundacji „Pomoc Kościołowi w Potrzebie”. Celem jest pomoc chrześcijanom na Równinie Niniwy w Iraku (trafi tam 70 proc. kwoty uzyskanej z aukcji), wsparcie dla kobiet, które padły ofiarą prostytucji i handlu niewolnikami, oraz dla dwóch projektów w Afryce.

Lamborghini Huracan – dane techniczne

Napędzany silnikiem o pojemności 5,2-litra Lamborghini Huracan kosztuje blisko milion złotych. Auto przyspiesza od 0 do 100 km/h w 3,2 sekundy, a do 200 km/h w 9,9 sekundy. Prędkość maksymalna pojazdu to ponad 325 km/h.