LIV-2 (Limitless Interface Vehicle) przedstawiony podczas wystawy w stolicy Francji jest kolejnym wcieleniem modelu LIV-1, który mogliśmy poznać na wystawie w Seulu w 2013 roku. Według specjalistów firmy SsangYong LIV-2 to zapowiedź samochodu, który ma sobie poradzić w trudnym terenie, a jednocześnie to SUV oferujący komfort i prowadzenie typowe dla luksusowej limuzyny.

SsangYong LIV-2
SsangYong LIV-2

O dzielność w terenie zadba duży prześwit oraz napęd na wszystkie koła. Z kolei wysoki komfort to zasługa przestronnego wnętrza, wygodnych foteli oraz bogatego wyposażenia. W drugim rzędzie siedzeń nie zabraknie indywidualnych foteli z funkcją masażu. Poza tym do ykończenia wnętrza użyto skóry oraz drewna.

Elementy, które są montowane na pokładzie nie tylko zapewniają wygodną podróż, lecz także sprawiają, że w aucie można się poczuć bezpiecznie. To zasługa 9 airbagów (czołowe, boczne z przodu i z tyłu, kurtyny oraz kolanowy kierowcy), asystenta martwego pola, systemu zapobiegającego niezamierzonemu zjazdowi z pasa ruchu czy awaryjnego hamowania.

SsangYong LIV-2
SsangYong LIV-2

Do napędu samochodu przewidziano dwa 4-cylindrowe silniki: doładowanego benzyniaka o pojemności 2 litrów i mocy 225 KM oraz turbodiesla 2.2 generującego 181 KM. W przypadku benzynowej odmiany moment obrotowy przekazywany jest za pomocą manualnej lub automatycznej przekładni (obie 6-biegowe), natomiast z wysokoprężnym silnikiem współpracuje manualna, 6-biegowa skrzynia lub 7-stopniowy automat Mercedesa.

Nasza opinia

SsangYong planuje kolejnego SUV-a, który tym razem ma skusić kierowców poszukujących dużego i komfortowego modelu. Firmie nie będzie łatwo walczyć z europejską konkurencją, która ma ugruntowaną pozycję na rynku. Jednak atrakcyjna stylistyka w połączeniu z bogatym wyposażeniem oraz korzystną ceną mogą sprawić, że samochód zacznie się cieszyć zainteresowaniem klientów.

SsangYong LIV-2 – dane techniczne

Silnik t.benz 2.0 t.diesel 2.2
Moc maks. 225 KM 181 KM
Maks. mom. obr. 350 Nm 420 Nm
Długość 4850 mm 4850 mm
Szerokość 1917 mm 1917 mm
Wysokość 1800 mm 1800 mm
Rozstaw osi 2865 mm 2865 mm