Jak się okazuje pierwszym samochodem, za którego kierownicą zasiadł Robert Lewandowski był Ford Sierra, a kolejnym Daewoo Matiz. Na tych autach poznawał technikę jazdy pod okiem ojca.

Pierwszym samochodem, którego właścicielem był Robert Lewandowski był Fiat Bravo.

To było pierwsze auto Roberta Lewandowskiego Foto: Auto Świat
To było pierwsze auto Roberta Lewandowskiego

Nie jest tajemnicą, iż najlepsi piłkarze jeżdżą wyjątkowymi samochodami. Półfinałowy mecz na stadionie Santiago Bernabeu pomiedzy Realem Madryt a Borussia Dortmund będzie też pojedynkiem dwóch najlepszych snajperow walczących o miano króla strzelców Ligi Mistrzów. Naprzeciwko siebie staną – Cristiano Ronaldo (Real Madryt) i Robert Lewandowski (Borussia Dortmund). Obaj nie tylko lubią strzelać bramki, ale także zasiadac za kierownica wyjątkowych samochodów.

Tu zdecydowanie lepszy jest Portugalczyk. Cristiano Ronaldo (Real Madryt) ma swojej licznej motoryzacyjnej kolekcji szybkiego McLarena MP4-12C Spider. To wyjątkowe auto napedzane jest silnikiem o pojemności skokowej 3.8 l V8 bi-turbo o mocy 625 KM i maksymalnym momencie obrotowym 600 Nm, co pozwala na rozwijanie maksymalnej prędkosci 329 km/h oraz usyskiwanie przyspieszenia od 0 do 100 km/h w ciągu 3,1 sekundy. Za ten egzemplarz Ronaldo zapłacił prawie 400 tys. euro.

Co może wystawić ze swojego znacznie skromniejszego parku samochodowego Robert Lewandowski (Borussia Dortmund)? Jest posiadaczem Audi RS5 i Audi Q7, ale niedawno przesiadł się Mercedesa CL 63 AMG. Z racji reklamy Opla Astra, także samochody niemieckiej marki są do jego dyspozycji, chociaż jak wiemy mało z nich korzysta.

My widzielibyśmy Roberta Lewandowskiego w Ferrari (chociaż piłkarz preferuje Lamborghini), którym mógłby jeżdzić po przejściu do jednego z czołowych włoskich klubów. Jednak jego marzeniem jest Bentley Continental GT.

To było pierwsze auto Roberta Lewandowskiego Foto: Auto Świat
To było pierwsze auto Roberta Lewandowskiego

Ostatecznie Borussia Dortmund z robertem Lewandowskim awansowała do finału Ligi Mistrzów, który odbędzie się 25 maja 2013 r. na słynnym londyńskim stadionie Wembley. Trudno dzisiaj przewidzieć jakim samochodem odjedzie po tym wielkim meczu Robert Lewandowski. My życzymy polskiemu królowi futbolu, aby to był ten samochód ze zdjęcia powyżej.