Odbywający się co kilka lat międzynarodowy konkurs NISTEC wyłania Mistrza Technicznego Nissana. Został stworzony w celu uznania i doskonalenia profesjonalizmu ekip technicznych marki.

Tegoroczny europejski finał odbył się w Paryżu. Udział w nim wzięło 53 zwycięzców krajowych eliminacji z całej Europy, włączając Rosję. W zależności od liczby uczestników krajowych eliminacji (jest to jednoznaczne z wielkością rynku i liczbą Dealerów), w finale europejskim bierze udział 1, 2, 3 a nawet 4 uczestników z każdego kraju, w którym zorganizowano eliminacje.

W NISTEC 2012 główne laury zwycięstwa przypadły dwóm Polakom z Sieci Nissana:

- Sławomir CZARNECKI zwyciężył w kategorii „NISTEC Jakość Pracy" (Quality of Work).- Dominik KRAJEWSKI zajął 2. miejsce w kategorii „NISTEC Srebrny Medal w Europie" (Silver Award European Final).

Technicy, którzy w konkursie NISTEC osiągają dobre wyniki, charakteryzują się wyjątkowym poziomem wiedzy, posiadają umiejętności oraz talent do naprawy samochodów, a to wszystko przekłada się bezpośrednio na zapewnienie najwyższego poziomu obsługi i troski o Klienta.

Konkurs składał się z 4 zadań praktycznych: Silnik, Klimatyzacja, Elektryczne Szyby i Inspekcje Przeglądowe (PDI) oraz oceny z teoretycznego testu 30 pytań. W samochodzie były specjalnie spreparowane usterki i każdy uczestnik musiał usterkę zdiagnozować, ustalić przyczynę i naprawić zgodnie z procedurami serwisowymi Nissana.W ramach konkursu NISTEC przyznawanych jest 6 nagród:- NISTEC Złoty Medal w Europie;- NISTEC Srebrny Medal w Europie;- NISTEC Brązowy Medal w Europie;- NISTEC Bezpieczeństwo Pracy;- NISTEC Jakość Pracy;- NISTEC Szybkość Pracy;Dzięki zdobyciu dwóch z 6 głównych nagród NISSAN Sales Central & Eastern Europe stał się najbardziej utytułowaną organizacją tegorocznej edycji NISTEC, co świadczy o jakości szkolenia i wsparcia technicznego w regionie.