Po brytyjskich autostradach oprócz zwykłych pojazdów policyjnych poruszają się także nieoznakowane ciężarówki. Jadący nimi policjanci sprawdzają, czy kierowcy samochodów dostawczych i ciężarowych stosują się do obowiązujących zasad i należycie podchodzą do kwestii prowadzenia pojazdów. Jak widać na opublikowanych niedawno filmach, część kierowców nawet nie zdaje sobie sprawy z tego, że w jadącej obok nich ciężarówce siedzą funkcjonariusze nagrywający ich wyczyny.

Pierwszy z filmów został nagrany na autostradzie M40 w Warwickshire. Jak się okazało, szofer jadącej obok policjantów ciężarówki w pewnym momencie przestaje trzymać kierownicę. Wszystko dlatego, że w tym czasie... skręca papierosa.

Jeszcze więcej na sumieniu miał kierowca dostawczego Forda Transita, który został nagrany przez policjantów na autostradzie A500 w Staffordshire. W tym przypadku zarzuty policjantów dotyczyły m.in. tego, że mężczyzna w czasie jazdy rozmawiał przez telefon, trzymając urządzenie w ręku, pił napój, trzymając kierownicę dwoma palcami drugiej ręki, aby wreszcie całkowicie zdjąć ręce z kierownicy!