Kimi Räikkönen w październiku 2013 r. ukończy 34 lata i w następnym sezonie będzie najstarszym kierowcą startującym w wyścigach Formuły 1. Fin w 2007 roku w Ferrari zastąpił Michaela Schumachera. Miał wówczas rekordowa pensję - 51 mln dolarów rocznie.

Już w pierwszym roku startów zdobył dla Ferrari tytuł mistrza świata wśród kierowców, a w kolejnych sezonach zajął trzecie i szóste miejsce. Na swoje konto zapisał 9 zwycięstw dla Ferrari, 26 razy stał na podium, 5 razy startował z pierwszego pola, 16 razy uzyskał najlepszy czas okrążenia w wyścigu.

Z Ferrari odszedł w 2010 roku, a jego miejsce zajął Hiszpan Fernando Alonso. To był jednak dla Fina dobry interes, gdyż w zamian za opuszczenie sezonu w wyścigach Formuły 1 i nie podpisanie kontraktu z innym zespołem, otrzymywał przez cały rok pełne wynagrodzenie.

Felipe Massa odchodzi z Ferrari po ośmiu latach współpracy. Ma na swoim koncie 11 zwycięstw, 36 razy stawał na podium, zdobył 15 pole position. W 2008 był wicemistrzem świata, w 2006 zajął trzecie miejsce w mistrzostwach.

Z nieoficjalnych informacji wynika, iż Brazylijczyk może w sezonie 2014 zostać członkiem Lotusa. Szefowie zespołu nie zdemontowali tej informacji, a jedynie potwierdzili, że Massa jest na liście najpoważniejszych kandydatów.