Już w 2012 roku podczas salonu w Genewie Land Rover pokazał studyjną wersję Evoque’a cabrio. Od tego czasu mocno dyskutowano, czy taki model ma sens i kiedy należałoby wprowadzić go do oferty. W tak zwanym międzyczasie prace nad finalnym samochodem trwały w najlepsze. Wszystko wskazuje na to, że na przyszłorocznej Genewie zobaczymy kolejnego Evoque’a cabrio, tym razem mocno zbliżonego do ostatecznej, produkcyjnej wersji.

Auto będzie produkowane w fabryce Rovera w brytyjskim Halewood, w której powstają zarówno 5- jak i 3-drzwiowe wersje klasycznego Evoque’a. Na razie Land Rover nie zdradził się co do technicznych szczegółów odnośnie nowego modelu, ale firma zdecydowała się na mały, kontrolowany wyciek dla tych, którzy nie wierzyli, że takie auto kiedykolwiek powstanie – mocno zamaskowany pojazd przemknął przez nowo budowany tunel metra w Londynie.

W 2011 roku na budowanie SUV-a cabrio zdecydował się Nissan – model Murano był sprzedawany w USA przez trzy lata, ale ze względu na zbyt małą popularność modelu zrezygnowano z produkcji.

Od 2011 roku Nissan produkował Murano cabrio na Stany Zjednoczone, ale auto nie odniosło sukcesu