Najbogatszym Polakiem niezmiennie pozostaje niezmiennie Jan Kulczyk, który jednak nie jest już związany z motoryzacją. Dwa lata temu Kulczyk sprzedał swoje udziały w przedsiębiorstwach zajmujących się importem i sprzedażą na polskim rynku samochodów marek Audi, Skoda, Porsche i Volkswagen. Dystrybucję przejął Volkswagen AG.

Tak jak przed rokiem, na 3. miejscu znalazł się Michał Sołowow. Biznesmenz branży przemysłu chemicznego i budownictwa jest kierowcą rajdowym.

Na 15. miejscu uplasował się Zbigniew Jakubas właściciel Grupy Newag, specjalizującej się w modernizacji oraz produkcji taboru szynowego.

Na 18. miejscu sklasyfikowano Solange i Krzysztofa Olszewskich z firmy Solaris Bus & Coach, produkującej autobusy.

38. miejsce w rankingu zajął kolejny zasłużony kierowca rajdowy Sobiesław Zasada, który prowadzi interesy m.in. w branży motoryzacyjnej.

Na tym samym, co przed rokiem 52. miejscu sklasyfikowano Krzysztofa Oleksowicza - współwłaściciela spółki InterCars, jednego z największych dostawców części zamiennych do samochodów osobowych i ciężarowych.

Na 87. miejscu znaleźli się ex aequo Tomasz Zaboklicki, Zygfryd Żurawski i Zenon Duszyński -wszyscy z bydgoskiej firmy Pesa, produkującej pojazdy szynowe.

Zobacz cały ranking 100 Najbogatszych Polaków 2013