Model Sandero, tak jak pozostałe produkty Dacii na wielu rynkach oferowany jest pod marką Renault. Nie inaczej jest w tym przypadku. Prezentujemy wam, Renault Snadero RS – czyli wersję sportową.

Jednak waszemu, zaskoczeniu nie będzie końca jeśli dowiecie się, że to nie jest jedynie efektowny pakiet stylizacyjny, ale zbudowane od podstaw małe GTI. Tak GTI, bowiem pod maską tego udanego prostego auta z pograniczna klasy B i C umieszczono 2 litrowy silnik benzynowy.

Czas na trochę danych technicznych. Silnik znany z innych modeli francuskiej marki osiąga maksymalnie 150 KM, co przy masie własnej Sandero RS wynoszącej 1161 kg gwarantuje całkiem przyzwoite osiągi, bowiem przyspieszenie do 100 km/h to jedynie 8 s., a prędkość maksymalna to 202 km/h.

Jednak modyfikacje nie objęły jedynie zamontowania pod maską mocnego silnika. Aby auto lepiej się prowadziło obniżono jego zawieszenie o 26 mm, a stabilizatory utwardzono o 17 proc. z przodu i aż 65 proc. na tylnej osi.

Sportowego sznytu poczciwej Dacii dodaje pakiet stylistyczny, oraz wnętrze wykończone z klimacie GTI.

Przyznacie, że jak na poczciwe Sandero – osiągi i wygląd są godne małego miejskiego GTI. Jednak przypuszczamy, że na europejskich rynkach ta wersja nie będzie oferowana – szkoda.