Została ona uzupełniona o najnowsze modele z fabryki w Affalterbach – wszystkie wyróżniające się ogromną mocą i przyspieszeniem, nawet w porównaniu do innych Mercedesów-AMG. Po raz pierwszy na polskim torze pojawia się nowa Klasa E 63 S 4MATIC+ posiadająca moc 612 KM i przyśpieszająca od 0 do 100km/h w 3,4s. Towarzyszyć jej będzie „Zielona Bestia”, czyli najpotężniejszy pojazd z rodziny AMG GT - wersja „R” o mocy 585KM, przyśpieszająca do „setki” w 3,6s.

Wymienione wyżej nowości to tylko część wykorzystywanej podczas treningu floty. Uczestnicy AMG Driving Academy mają okazję poznać pełną gamę Mercedesów-AMG. Szkolenia odbywają się także na modelach segmentu performance, takich jak Klasa E43, czy GLC43. Stałym punktem programu są również sportowe samochody kompaktowe – przede wszystkim napędzany na obie osie A45 AMG, który choć ma nieco mniejszą moc, wyróżnia się ogromnymi możliwościami dzięki znacznie niższej masie własnej niż jego więksi bracia z serii „63”.

W ciągu kilku lat od powstania szkoły AMG Driving Academy w Polsce, paleta oferowanych przez nią szkoleń się znacznie poszerzyła. Podstawowe treningi to odbywające się na torach w Kielcach i w Poznaniu „Performance Training” dla osób rozpoczynających swoja przygodę z jazdą sportową oraz „Advanced” dla tych bardziej zaawansowanych. Dwudniowe szkolenia obejmują zarówno naukę teoretyczną, jak i dużo ćwiczeń praktycznych.

Dbając o indywidualne potrzeby swoich klientek, Mercedes-AMG oferuje osobne szkolenia dedykowane wyłącznie paniom. AMG LADIES ONLY Training weszło już na stałe do harmonogramu szkoły jazdy. Ofertę treningów uzupełnia zimowe AMG Winter Sporting dla zaawansowanych – czyli nauka jazdy w warunkach ekstremalnych – w tym wypadku po zamarzniętych jeziorach w Szwecji.

Wszystkie szkolenia, poza dużym naciskiem na naukę umiejętności praktycznych, przewidują także czas na integrację, dając możliwość lepszego poznania z innymi pasjonatami sportowej motoryzacji.

Szkolenie AMG Driving Academy stanowi przepustkę do udziału w programach dla jeszcze ambitniejszych kierowców - każdy uczestnik otrzyma certyfikat uprawniający do odbycia bardziej zaawansowanego szkolenia w dowolnym oddziale AMG Driving Academy na świecie. To propozycja dla tych, którzy chcą dalej rozwijać swoje umiejętności prowadzenia samochodu - zarówno pod kątem bezpieczeństwa, jak i jazdy sportowej.

W ofercie globalnego programu AMG Driving Academy znajdują się zarówno imprezy szosowo-turystyczne (AMG Emotion Tours), jak i treningi torowe na 4 poziomach zaawansowania: AMG PERFORMANCE Training, AMG ADVANCED Training, AMG-PRO Training i AMG-Masters SLS AMG GT3. Dodatkowo organizowane są osobne szkolenia z jazdy w warunkach zimowych, organizowane między innymi na zamarzniętych jeziorach w Szwecji.

Szczegółowe terminy polskich szkoleń i dodatkowe informacje dostępne są na stronie http://www.amgacademy.pl/