Faktycznie, skłonność do oszczędzania mamy głęboko i wszystko jest w porządku dopóki gaz montowany jest w samochodach, których koszty eksploatacji z założenia miały być umiarkowane.

Jednak wystarczył krótki rzut oka na portal ogłoszeniowy otomoto.pl żebyśmy znaleźli 10 samochodów, w których instalacja gazowa nie powinna się nigdy znaleźć.

Oto one:

10. Honda CR-X

Najstarszy samochód w zestawieniu. Auto które od kilku lat przeżywa swój renesans na polskich drogach. Niestety wiele osób zapomniało, że ten typowo sportowy, lekki hot hatch służy przede wszystkim do dawania radości z jazdy, a nie do taniego przemieszczania się z punktu A do punktu B. Coraz częściej możemy zobaczyć kultową Hondę z tzw. gazowlotkiem w zderzaku.

9. Volvo S80

W zasadzie tym samochodem zaczynamy nasze ekstremalnie absurdalne zestawienie. Czy normalne jest, że droga limuzyna z wyższej półki wyposażona jest w instalację LPG? Jak widać Polak potrafi, a cytując Pawlaka z „Samych Swoich" - „... to nie grzech, ale wstyd." można skwitować całą sytuację.

8. BMW X5

Nie ma to jak kupić sobie drogie auto i nagle zorientować się, że jednak na zużycie paliwa na poziomie 16 l/100 km przerasta nas finansowo. Na portalu ogłoszeniowym można znaleźć całą listę zagazowanych X5-tek, czyżby stawała się ona autem dla ludu?

7. Porsche Cayenne

To już drugi raz, kiedy Cayenne gości w naszych rankingach. Poprzednio auto zostało uznane za jedno z najbardziej „obciachowych". Cóż, kupowanie Porsche z instalacją gazową jest nieporozumieniem z założenia, ale jeżeli kierowca musi komuś imponować to dlaczego nie miałby tego robić za 30 zł/100 km?

6. Mazda RX8

A to dopiero rewelacja! Auto z silnikiem Wankla w gazie. Okazuje się, że i nawet tego typu konstrukcję można zaopatrzyć w LPG. Ciekawe tylko jak to zniesie dość nietypowa jednostka Mazdy - w tradycyjnych silnikach w innych samochodach skończy się zapewne standardowym „brakiem palenia na gazie", nierówną pracą i przedłużającymi się postojami na światłach z powodu gasnącego silnika.

5. Mercedes CLS

"Bez gwiazdy nie ma jazdy". Miłośnicy starszych modeli BMW czy Mercedesów już dawno zauważyli, jakie korzyści daje instalacja gazowa. W końcu silniki V6 czy V8 "lubią wypić". Dziwi jednak fakt, że na aukcjach internetowych można znaleźć dziesiątki zagazowanych, prawie nowych CLS'ów.

4. Ford Mustang

Polacy pałają ogromną miłością do samochodów zza wielkiej wody. Jednak spalanie klasycznych silników V8 jest dla nas nie do przyjęcia. Mustang jest kolejnym modelem, za którym możemy poczuć zapach gazu.

3. Subaru Impreza STI

Ciesząca się coraz większą popularnością Impreza podobno dobrze znosi gaz, choć z drugiej strony chyba żaden z kierowców rajdowych nigdy nie słyszał o tym, żeby ktoś wystartował w rajdzie samochodem wyposażonym w tego typu instalację...

2. Porsche 911

To był prawdziwy szok. Znaleźliśmy w Polsce firmę, która zajmuje się "gazowaniem", a jej powodem do dumy jest Porsche z LPG. Cóż, chyba podobny niesmak wzbudziłoby dopiero 911 wyposażone w silnik diesla.

1.Hummer

Długa lista ogłoszeń z Hummerami z LPG chyba świadczy o ogromnej niewiedzy motoryzacyjnej, jaką charakteryzowali się ich właściciele podczas wyboru tego samochodu. Auto, które znane jest z tego, że pali 20 l/100 km podczas postoju chyba nie powinno nikogo zaskoczyć zużyciem paliwa. Przy kupnie tego modelu można z góry założyć, że wydatki na benzynę, pochłoną cały worek pieniędzy. Okazuje się jednak, że i tu Polak potrafi znaleźć oszczędności instalując gaz. Ciekawe tylko jak duża butla mieści się w bagażnikach tych samochodów i czy ich zasięg jest większy niż 200 km.