Nie jest tajemnicą, że sprzedaż Skody Citigo stanowi coraz większy problem dla producenta. W czerwcu 2016 r. do klientów trafiło 4 tys. aut, co w porównaniu z analogicznym miesiącem 2015 r. stanowi aż 8,7 proc. spadek. W całym pierwszym półroczu 2016 r. Skoda sprzedała 20 tys. Citigo i jest to o 3,2 proc. mniej niż w tym samym okresie minionego roku.

Nowe kierownictwo koncernu Volkswagen zamierza w najbliższych latach zakończyć produkcję najmniej rentownych modeli. Z dużym prawdopodobieństwem znajdzie się wśród nich Skoda Citigo i Seat Mii, które w Bratysławie produkowane są razem z Volkswagenem up! Ten ostatni zmieni się w sposób widoczny, a Skoda tylko nieznacznie.

Skoda Citigo po face liftingu otrzymała diody do jazdy dziennej. W wyposażeniu znalazł się parasol, który znajduje się w schowku pod prawym siedzeniem pasażera. Klimatyzacja Climatronic jest obecnie częścią wersji Ambition. Obecnie można wybierać system audio – Blues z CD (standard dla wersji Fresh i Style) oraz Swing z 5-calowym dotykowym wyświetlaczem, USB i 6 głośnikami.

Oferta jednostek napędowych pozostanie bez zmian. Nadal to będzie trzycylindrowy silnik 1.0 MPI o mocy 60 KM i 75 KM oraz wersja G-Tec o mocy 68 KM. W 2017 r. ofertę ma wzbogacić silnik 1.0 TSI o mocy 115 KM.