• W odnowionej Fabii tylne światła także będą dostępne w technologii LED
  • Skoda Fabia to liderka polskiego rynku. W 2017 roku sprzedano 18 914 Fabii, a w styczniu br. – 2297 egz. (wzrost o 5 proc.)
  • Odnowioną Fabię poznamy m.in. po zmienionych reflektorach i zaokrąglonej u góry ramce grilla

Skoda zdecydowała się na delikatny lifting swojego bestsellerowego modelu – Fabii. Zmiany nie są rewolucyjne, klienci wybierający ten model cenią go nie za ekstrawaganckie rozwiązania, lecz za stonowany, uniwersalny wygląd i solidność. Chodziło raczej o optyczne odświeżenie auta, a przy okazji wprowadzono pewne elementy dotychczas dostępne w samochodach klas wyższych.

Skoda Sabia po liftingu ma zmienione wnętrze, styliści przeprojektowali deskę rozdzielczą, wprowadzili na niej większy niż dotychczas wyświetlacz (teraz ma przekątną 6,5 cala). Większy ekran dotykowy ułatwi korzystanie z wielu funkcji systemu Skoda Connect. Czeski producent zapowiada także wprowadzenie (w opcji) dwukolorowej tapicerki. Jeśli chodzi o deskę, wyświetlacz i większy ekran, to wierzymy na słowo, ponieważ Skoda nie ujawniła do tej pory zdjęć ani rysunków nowego wnętrza Fabii, ograniczyła się jedynie do dwóch zdjęć sylwetek wersji hatchback i dwóch – wersji kombi.

Skoda Fabia to liderka polskiego rynku

Z zewnątrz odnowioną Skodę Fabię można poznać po nowych reflektorach, wykonanych w technologii LED. Zmiana reflektorów wymusiła także delikatną modyfikację kształtu grilla – teraz w górnej części, tuż przy światłach, jest lekko zaokrąglony.

Skoda zapowiada również wprowadzenie nowych wzorów felg z lekkich stopów. W opcji będą dostępne nawet 18-calowe obręcze. W nowej Fabii dokonano także zmian niewidocznych na pierwszy rzut oka – chodzi o nowe systemy bezpieczeństwa, zaadaptowane z modeli klas wyższych. W opcji będą dostępne m.in. system monitorowania martwego pola w lusterkach zewnętrznych oraz układ wspomagania wyjazdu z miejsca parkingowego.

W odnowionej Fabii będą oferowane 4 silniki benzynowe o poj. jednego litra: 1.0 MPI o mocy 60 lub 75 KM oraz 1.0 TSI o mocy 95 lub 110 KM. Wypadną zatem z oferty diesle 1.4 TDI o mocy 90 lub 105 KM.