Fabia to bestseller Skody – od 1999 roku, kiedy model pojawił się na rynku, sprzedano ponad 4 miliony egzemplarzy. W Polsce w 2017 r. była liderem rynku, sprzedano 18 914 egzemplarzy tego modelu, w styczniu 2018 r. – 2297 szt.

Fabia po liftingu ma zmienione wnętrze – styliści zajęli się deską rozdzielczą, wprowadzono większy wyświetlacz (teraz o przekątnej 6,5 cala), tapicerka może być dwukolorowa.

Z zewnątrz nową Skodę Fabię poznamy po światłach wykonanych w technologii LED (przednie i tylne). Skoda zapowiada także wprowadzenie nowych wzorów alufelg – największe mają mieć 18 cali średnicy.

Skoda Fabia oferowana będzie z czterema rodzajami silników – wszystkie o pojemności jednego litra. Dwa z nich to jednostki wolnossące MPI o mocach 60 lub 75 KM. Dwa pozostałe to silniki z turbo – TSI o mocach 95 lub 110 KM.

Najmocniejsza wersja silnikowa 110-konna dostępna będzie z 7-stopniową przekładnią automatyczną DSG.

Nowa Skoda Fabia otrzyma systemy bezpieczeństwa, które dotychczas dostępne były w modelach wyższych klas. W opcji dostępne będą funkcje monitorowania martwego pola w lusterkach oraz wspomagania wyjazdu z miejsca parkingowego.