Nowe wyposażenie pojawi się w Superbach z roku modelowego 2018 – czyli pod koniec roku 2017. Oferowane będzie zarówno w sedanach, jak też w kombi.

Jedna z zapowiadanych nowości to rozbudowany system Care Connect z funkcją automatycznego wyzwania pomocy po kolizji auta. Pomoc może być wezwana w pełni automatycznie – auto łączy się z centrum ratunkowym (gdy kierowca lub pasażerowie są nieprzytomni) lub po naciśnięciu guzika alarmowego umieszczonego na podsufitce, w okolic przedniej szyby.

Inne zmiany wprowadzane do Superbów to: powiększony z 8 do 9,2 cala ekran systemu Columbus (nawigacja i sterowanie funkcjami rozrywkowymi).

W nowych Superbach system SamrtLink+ pozwala na wymianę informacji między smartfonem a samochodem oraz obsługę wybranych aplikacji smartfona na ekranie umieszczonym na desce rozdzielczej.

Nowego Superba będzie trudniej zarysować na parkingu – a to dzięki nowemu systemowi czujników, które naprzód ostrzegą kierowcę i przeszkodach, a gdy ten nie zareaguje – wyhamują auto.

Superb dostanie także nowy fotel kierowcy, z funkcją masażu (opcja). Będzie ona dostępna tylko w tych modelach, które mają fotele elektrycznie sterowane z wentylacją i pamięcią ustawień.