• System automatycznej kontroli ruchu drogowego an skrzyżowaniu ulic Modlińskiej i Brzozowej w ciągu drogi DK61 działa od 2015 r.
  • W ciągu kilku lat zarejestrowano w tym miejscu kilkadziesiąt tysięcy wykroczeń polegających na przejechaniu na czerwonym świetle
  • Inaczej niż w przypadku fotoradarów i innych stacjonarnych urządzeń do pomiaru prędkości, miejsce rejestracji wykroczeń nie jest wyraźnie oznakowane
  • Więcej takich tematów znajdziesz na stronie głównej Onet.pl

W zależności od tego, czy przez Rondo Biskupów Płockich w Jabłonnie jedziemy na wprost, czy skręcamy lekko w lewo, mijamy dwa lub trzy rzędy sygnalizatorów i dwie lub trzy linie zatrzymania. Kierowcy skarżą się, że światło żółte czasem świeci dłużej, a czasem bardzo krótko. Podobno zależy to od natężenia ruchu, więc trudno się tego skrzyżowania nauczyć.

Miejscowi wiedzą: nad rondem umieszczono co najmniej 17 kamer, przynajmniej część z nich służy do automatycznego rejestrowania przejazdów na czerwonym świetle. Tu trzeba być podwójnie ostrożnym: ponieważ z góry nie wiadomo, na jak długo zaświeci się żółte, lepiej nie ryzykować i na widok żółtego od razu nacisnąć hamulec. Ale trzeba też mieć na uwadze, że jeśli za nami ktoś jedzie z zamiarem przejechania na żółtym, to jest ryzyko, że wjedzie nam w bagażnik. Jakby co, to w lasku nieopodal w godzinach zwiększonego ruchu czeka w gotowości holownik pomocy drogowej. Opłaca się czekać zwłaszcza w godzinach większego natężenia ruchu.