Flagowy SUV SsangYonga bardzo się zmienił, nie tylko pod kątem stylistyki. Rexton G4 jest dłuższy od swojego poprzednika aż o 15 cm i o 6 cm szerszy. Rozstaw osi zwiększył się o 3,5 cm. To pozwoliło na uzyskanie znacznie przestronniejszej kabiny. Dostępne będą dwie wersje: pięcio- i siedmioosobowa. Standarodwa pojemność bagażnika w pierwszej odmianie wynosi 748 l (maksymalna - 1997 l).

Nowy Rexton ma zadowolić większą liczbę klientów, a nie tylko zwolenników jazdy w terenie, więc stał bardziej cywilizowanym SUV-em, ale nadal opartym na ramie typu Quad-Frame. Standardowo napęd będzie przenoszony na koła tylne (4x4 znajdzie się w wyposażeniu opcjonalnym).

Ssang Yong Rexton G4 będzie oferowany z silnikiem Diesla 2,2 l o mocy 181 KM. Do wyboru będą: ręczna, sześciostopniowa skrzynia biegów lub siedmiostopniowy "automat". Samochód będzie w stanie uciągnąć przyczepę z hamulcem o masie do 3 ton.

SsangYong nie będzie odstawać od konkurencji pod względem wyposażenia. Południowokoreański producent poinformował, że Rexton G4 będzie posiadał m.in. 9 poduszek powietrznych, skórzaną tapicerkę, podgrzewane i wentylowane fotele, system multimedialny z ekranem dotykowym o przekątnej 9,2 cala, aluminiowe obręcze kół w rozmiarze od 17 do 20 cali oraz wiele systemów bezpieczeństwa wspomagających kierowcę (ostrzeżenie o możliwej kolizji, wykrywania pojazdów w tzw. martwym polu, asystent pasa ruchu, ostrzeżenie o ruchu poprzecznym podczas cofania czy system kamer pokazujących obraz dookoła samochodu). Możemy się spodziewać, że już bazowa odmiana będzie bogato wyposażona, zachęcając potencjalnych klientów do zakupu.

Nowa generacja Rextona jest już dostepna w Korei Południowej. Europejska premiera odbędzie się podczas salonu samochodwego we Frankfurcie nad Menem (12-24 września). W Polsce auto oficjalnie zadbeiutuje pod koniec października - będzie wystawione na Warsaw Moto Show w Nadarzynie.

Na pojawienie się Rextona 4G u polskich dealerów marki trzeba poczekać do listopada. Podstawowa wersja będzie kosztować od 129 900 zł. Na samochód będzie udzielana gwarancja na okres 5 lat z limitem przebiegu do 150 tys. km.