• Skoda przygotowała dla zwiedzających specjalne strefy, dzięki którym można poznać systemy wspomagające kierowcę
  • Kierowca może wcielić się w rolę komputera, który wybiera określone systemy bezpieczeństwa zależnie od zagrożenia
  • Żeby poznać nowe technologie sięgnięto po specjalne okulary holograficzne

O taką rozrywkę nie łatwo na co dzień: testowanie różnych samochodowych systemów bezpieczeństwa w wyjątkowy sposób. Skoda przygotowała dla odwiedzających tegoroczne targi Poznań Motor Show niezwykłą strefę technologiczną. Wszystko po to, by każdy mógł sprawdzić, co potrafią najnowocześniejsze rozwiązania wspomagające kierowcę w trakcie jazdy.

W technologicznej strefie rozmieszczono trzy stoiska. Można w nich sprawdzić różne systemy pomagające w sytuacji, gdy trzeba ominąć przeszkody, reagujące w sytuacji wtargnięcia na jezdnię czy ułatwiające jazdę w różnych warunkach atmosferycznych (nie tylko wtedy, gdy jest piękne słońce i wspaniała pogoda). Za każdym razem kierowca musi się wcielać w rolę… komputera, który ma reagować w określonych sytuacjach i wybierać systemy najbardziej przydatne w danej sytuacji.

Co się stanie, gdy nawierzchnia będzie śliska, na drogę wtargną dzieci albo nieoczekiwanie pojawi się przeszkoda? Na co dzień można polegać na różnych elektronicznych systemach asystujących, bez których uniknięcie kolizji byłoby znacznie trudniejsze. Podczas zabawy łatwo się przekonać, jak bardzo przydatne są poszczególne rozwiązania i jak ważny jest czas reakcji. Wystarczy sprawnie wybrać właściwy system, który pojawi się na ekranie podczas symulacji. Na tym jednak nie koniec.

W strefie Skody wykorzystano także zaawansowane gadżety. Sięgnięto po technologię gogli wirtualnej rzeczywistości Oculus Rift na potrzeby specjalnej gry dla dwóch osób. Nie zabrakło także słynnych okularów Hololens, by ujrzeć hologramy aktywowane spojrzeniem. To jedno z najlepszych rozwiązań na to, by poznać, jak zbudowano samochód i zobaczyć to, co zwykle jest niewidoczne dla użytkownika. To, co łatwo przeoczyć a może mieć ogromny wpływ na codzienne podróże samochodem.