Koniec czerwca wypełniły intensywne testy techniczne prowadzone na betonowej płycie boiska Stadionu Narodowego, który zadebiutuje jako arena sportów motorowych. Aby zapewnić najwyższy poziom widowiska, badano przyczepność nawierzchni i wytrzymałość płyty stadionu. Doświadczeni specjaliści zaprojektowali również wstępny układ toru, na którym we wrześniu będzie można podziwiać największe gwiazdy motoryzacji. W testach wzięły udział m.in. pojazdy driftingowe, w tym Toyota GT86 o mocy 1000 koni mechanicznych, którą na co dzień jeździ Kuba Przygoński z ORLEN Team. Pierwsze próby nawierzchni przebiegły bez przeszkód, zatem 21 września entuzjastów motoryzacji czeka niezapomniane show.

Szykujemy prawdziwą gratkę dla wszystkich fanów VERVA Street Racing i Top Gear Live. Nie wyobrażaliśmy sobie innego miejsca na przeprowadzenie tak spektakularnej imprezy motoryzacyjnej niż Stadion Narodowy. Ostatnie testy techniczne upewniły nas, że podjęliśmy najlepszą decyzję z możliwych – mówi Leszek Kurnicki, Dyrektor Wykonawczy ds. Marketingu PKN ORLEN.

Wydarzenie odbędzie się w trzech częściach. Otworzy je tradycyjny element wszystkich edycji VERVA Street Racing – Pit Party na promenadzie wokół Stadionu Narodowego. Pokaz najszybszych, najdroższych i najbardziej oszałamiających samochodów świata z pewnością wzbudzi wielkie emocje u wszystkich fanów sportów motorowych. Po Pit Party widowisko przeniesie się na płytę Stadionu, gdzie widzowie będą mogli obejrzeć serię wyścigów, pokazy driftu, występy kaskaderów i prezentację możliwości pojazdów znanych z najbardziej prestiżowych torów świata. Finał imprezy to dobrze znany widzom na całym świecie motoryzacyjny spektakl Top Gear Live. Pierwszą polską edycję wydarzenia poprowadzą gwiazdy światowego formatu: Jeremy Clarkson, James May i Richard Hammond. Dołączy do nich również Stig. Już wkrótce organizatorzy zdradzą więcej informacji o unikalnych atrakcjach, które 21 września będą udziałem widzów.

Stadion Narodowy to wielofunkcyjny obiekt, który powstał z myślą o różnych wydarzeniach, nie tylko piłkarskich. Jesteśmy w pełni gotowi, by gościć najpopularniejszy spektakl motoryzacyjny na świecie. 21 września zadebiutujemy w roli gospodarza edycji specjalnej VERVA Street Racing oraz Top Gear Live. Już teraz mogę zapewnić wszystkich fanów szybkiej jazdy, że będą zachwyceni. To dla nas wielki zaszczyt, gościć u siebie wydarzenie tak wysokiej rangi – mówi Joanna Janowicz Strzyżewska, Menedżer ds. Komunikacji z Mediami ze Stadionu Narodowego.

Bilety są do nabycia za pośrednictwem sieci sprzedaży eBilet.pl oraz w salonach Empik na terenie całego kraju. Ceny biletów w zależności od wyboru miejsc na Stadionie Narodowym: 99,00 PLN, 129,00 PLN, 159,00 PLN. Bilety dla dzieci w wieku 4-12 lat objęte są dodatkową zniżką w wysokości 20 proc.