• Samochód trafi do sprzedaży na rynku amerykańskim jesienią 2018 roku
  • Yaris dla Ameryki będzie oferowany z silnikiem 1.5 l o mocy 106 KM i 6 stopniową automatyczną skrzynią biegów
  • W standardzie tempomat, kontrola trakcji, automatyczne hamowanie, 7-calowy ekran i radio satelitarne z trzymiesięcznym abonamentem

Oto amerykańska Toyota Yaris, która z europejską nie ma nic wspólnego. No, może poza nazwą i marką. Yaris dla Ameryki to bowiem samochód opracowany przez Mazdę. A ściślej to Mazda 2 w wersji sedan znana także pod nazwą Demio.

Odświeżona Toyota Yaris sedan ma swoją premierę podczas salonu samochodowego w Nowym Jorku. Koncern chwali się wzbogaconym wyposażeniem obejmującym system multimedialny z 7 calowym ekranem, zestawem głośnomówiącym, radiem satelitarnym, tempomatem oraz systemem automatycznego hamowania. Toyota wspomina, że odnowiony Yaris sedan będzie także bardziej premium – pojawi się skórzana tapicerka, automatyczne światła LED i czujnik deszczu.

O ile w przypadku wyposażenia klient będzie miał jakiś wybór (trzy odmiany: L, LE i XLE) o tyle w przypadku silników żadnych opcji. Yaris sedan oferowany będzie tylko z jednym silnikiem benzynowym o pojemności 1.5 l. To jednostka o mocy 106 KM, którą można zamówić z 6-biegową przekładnią: ręczną lub automatyczną.

Na liście wyposażenia nie poskąpiono systemów wspomagających kierowcę. Jest zatem kontrola trakcji (DSC, TCS), wspomaganie hamowania (BA, EBD, ABS) oraz automatyczne hamowanie awaryjne w przypadku ryzyka kolizji (toyota zastrzega, że działa tylko przy niskich prędkościach).

Samochód zadebiutuje w salonach jesienią 2018 roku.