Długo musieliśmy czekać na oficjalne ogłoszenie składu zespołu Toyota Gazoo Racing WRC, który może stać się czarnym koniem przyszłorocznych mistrzostw w rajdach samochodowych.

- Yaris WRC jest fantastycznie zaprojektowany i ma ogromny potencjał. Nowe regulacje dały nam więcej swobody w projektowaniu. Nadal go udoskonalamy, ale już teraz możemy stwierdzić, że nasz samochód jest niezawodny i bardzo szybki. Nie mogę się doczekać pierwszych wyników – skomentował Tommi Mäkinen, szef Toyota Gazoo Racing WRC.

Juho Hanninen 43 razy startował w rundach Mistrzostw Świata. Najlepszy rezultat jak na razie uzyskał on na trasach Rajdu Szwecji 2013, Rajdu Polski 2014 i Rajdów Finlandii 2014 i 2015, gdzie był szósty. Najepszy wynik w klasyfikacji rocznej uzyskał w 2014 roku, gdy był trzynasty. W 2011 roku był on Mistrzem Świata SWRC.

Esapekka Lappi ma na koncie 21 rund WRC, a jego najlepszym wynikiem jest siódme miejsce wywalczone na trasie tegorocznego Rajdu Niemiec. Fin jest aktualnym Mistrzem Świata WRC2. W sezonie 2017 ma zaliczyć jeszcze przynajmniej siedem europejskich rund.

Toyota Yaris WRC

Toyota Yaris WRC to samochód WRC nowej generacji, zgodny z Regulaminem Technicznym FIA WRC na sezon 2017, wyposażony w turbodoładowany silnik 1.6 z bezpośrednim wtryskiem paliwa, o mocy ponad 380 KM. Wygląd samochodu jest wynikiem dużej swobody, jaką pozostawiają regulacje FIA w kwestii aerodynamiki. Yaris WRC został zaprojektowany i skonstruowany przez zespół doświadczonych inżynierów: Toma Fowlera, Simona Carriera i Mikko Ruoho.