Największym pechowcem okazał się Mark Webber (Red Bull), którego bolid po zderzeniu z Adrianem Sutilem (Force India) spłonął na torze. Na całe szczęście Australijczykowi udało się w porę opuścić kokpit.

Sebastian Vettel, który startował z pierwszego pola, kontrolował wyścig praktycznie od startu do mety. Tym samym po raz pierwszy w historii Grand Prix Korei ten sam kierowca, który ustawił swój bolid na pierwszym miejscu startowym także wygrał wyścig. Nie zatrzymał go nawet samochód bezpieczeństwa, który wyjeżdżał na tor dwukrotnie podczas tego wyścigu.

W Korei wszyscy kierowcy narzekali na jakość opon Pirelli, które zużywały się wyjątkowo szybko. Jednym z takich pechowców był Paul di Resta, który z powodu zużytych opon wypadł z toru i uderzył w bariery ochronne.

Sebastian Vettel z teamu Red Bull-Renault wygrał w niedzielę wyścig o Grand Prix Korei na południowokoreańskim torze Yeongam, 14. z 19 eliminacji mistrzostw świata Formuły 1. Niemiec odniósł ósme zwycięstwo w sezonie, a czwarte z rzędu od sierpnia.

Dru­gie miej­sce zajął Kimi Ra­ik­ko­nen, a trze­ci był jego part­ner z ze­spo­łu Lotus - Ro­ma­in Gro­sje­an.Wciąż walcząyc z Vettelem o prymat w mistrzostwach Fer­nan­do Alon­so zajął szóste miejsce, pla­su­jąc się za ple­ca­mi Le­wi­sa Ha­mil­to­na.

Trzykrotny mistrz świata (2010-12) odnotował 34. triumf w karierze, wyprzedzając kierowców Lotus-Renault - Fina Kimiego Raikkonena oraz Francuza Romaina Grosjeana. Jako czwarty finiszował Niemiec Nico Huelkenberg z Sauber-Ferrari, przed Brytyjczykiem Lewisem Hamiltonem z Mercedes GP i Hiszpanem Fernando Alonso z Ferrari.

Ewentualne zwycięstwo Niemca na Suzuce i słabsza postawa rywali może mu zagwarantować czwarty z rzędu triumf w klasyfikacji kierowców. Sta­nie się to, jeśli Nie­miec wygra, a Alon­so nie zdo­bę­dzie wię­cej niż dwa punk­ty.

Coraz bliżej podobnego wyniku jest jego zespół, bowiem Red Bull-Renault prowadzi w MŚ z dorobkiem 402 punktów. Wyprzedza Ferrari - 284, Mercedes GP - 283 i Lotus-Renault - 239.

Sebastian Vettel w swojej dotychczasowej karierze 57 razy stawał na podium Grand Prix Formuły 1, w 115 startach zdobył 1326 punktów, wygrał 34 wyścigi, a 42 razy startował z pierwszej pozycji.