• Trzy rodzaje napędów: dieslowski, benzynowy i hybrydowy
  • Care by Volvo – możliwość abonamentu
  • Najtańsza wersja kosztuje 147 tys. zł

Volvo V60 to auto rodzinne – mierzy 4761 mm, ma luksusowo wykończone, obszerne wnętrze oraz duży – 530-litrowy bagażnik. Stylistyka nowego Volvo V60 jest spokojna, typowa dla innych modeli Volvo, jakie mieliśmy okazję oglądać w ostatnich dwóch latach. Auto jest funkcjonalne – dostęp na przednie fotele i kanapę jest bezproblemowy, pokrywa bagażnika unosi się wysoko, a sam bagażnik ma regularne kształty.

Wnętrze Volvo V60 jest nie tylko luksusowe, lecz także zapewnia bezpieczną podróż – auto zostało wyposażone w najnowsze układy zapewniające i bezpieczeństwo, i komfort podróżowania. Co ważne – wiele układów oferowanych będzie już w wyposażeniu seryjnym. Szwedzi zapowiadają, że V60 będzie jednym z najbezpieczniejszych aut na świecie dostępnych na rynku

Volvo V60 - układ City Safety

To układ wspomagania hamowania w sytuacjach, gdy przed autem pojawi się inny pojazd, rowerzysta, pieszy, a nawet duże zwierzę. System działa do prędkości 70 km/h.

W seryjnym wyposażeniu Volvo V60 znajdziemy także systemy: utrzymania pasa ruchu, ostrzegające o dekoncentracji kierowcy, niekontrolowanej zmianie pasa ruchu, o niebezpiecznym zbliżeniu się do innego pojazdu, o ograniczeniach prędkości. Są też układy już od dawna stosowane w samochodach Volvo, jak np. układ stabilizacji toru jazdy podczas holowania przyczepy, kontroli trakcji w zakręcie, ostrzegania o gwałtownym hamowaniu. W seryjnym wyposażeniu jest też tempomat, czujnik deszczu, autoalarm, fotele pochłaniające energię zderzenia.

Volvo V60 – Genewa 2018 Foto: Onet
Volvo V60 – Genewa 2018

Jak zapowiedzieli szefowie Volvo model V60 będzie pierwszym kombi tej firmy, które dołączy do programu Care by Volvo. Jest to abonament na auto. Użytkownik nie musi kupować samochodu, wystarczy stała miesięczna opłata, aby mógł korzystać z auta nie martwiąc się wszelkimi formalnościami, poza tankowaniem paliwa. Ubezpieczenie, serwis, naprawy są już wliczone w cenę abonamentu.

Volvo V60 - jakie silniki?

Konstruktorzy przewidzieli 3 rodzaje napędu: dieslowski, benzynowy i hybrydowy. Volvo V60 napędzają dwa silniki Diesla o pojemności 2 litrów i mocach 150 lub 190 KM. Przewidziano również dwa silniki benzynowe, 2-litrowe o mocach 250 lub 310 KM. Hybrydy również oferują dwa warianty mocy: jedna z benzynowym silnikiem 2.0/253 KM plus 87 KM z motoru elektrycznego, druga z jednostką benzynową 2.0/303 KM plus 87 KM silnik elektryczny.

Jak zapowiadają przedstawiciele Volvo Polska nowe V60 pojawią się w drugiej połowie 2018 roku. Podali też ceny. Najtańsza wersja Volvo V60 z silnikiem Diesla 2.0/150 KM i 6-biegową skrzynią manualną kosztuje 147 tys. zł. Najdroższy diesel 2.0/190 KM, z 8-stopniowym automatem i bogatym wyposażeniem Inscription wyceniono na 209 500 zł.

Wersje z silnikami benzynowymi kosztują od 182 do 216 tys. zł. Najdroższe są hybrydy – kosztują od 234 do 247 tys. zł. Nowe Volvo V60 dostępne będzie w 13 kolorach karoserii. Lista wyposażenia dodatkowego jest bardzo bogata.