Tetsuya Tada, szef inżynierów odpowiedzialnych za budowę GT86, pracuje ze swoim zespołem na mocniejszą wersją coupe. Na szybszą wersję tylnonapędowej Toyoty musimy jednak jeszcze troche poczekać. Model trafi do sprzedaży w 2015 roku, kiedy GT86 przejdzie delikatny facelifting.

„Mam nadzieję, że uda nam się zmodyfikować silnik i dać trochę więcej mocy GT86. Aktualnie testujemy kilka wariantów w koncepcyjnych modelach. Jeden jest wyposażony w turbosprężarkę, w innym zamontowaliśmy większy silnik, jest jeszcze wersja z układem hybrydowym. Póki co nie wykluczamy żadnego. Z czasem okaże się, który jest najlepszy.” - mówił Tetsuya Tada.

Niestety szef inżynierów nie zdradza szczegółów. Sporo słyszu się o rozwierceniu 2-litrowego motoru do pojemności 2.5-litra. Po dodatkowych zabiegach silnik mógłby rozwinąć nawet 255 KM. Takie rozwiązanie byłoby również korzystne dla układu hybrydowego ze względu na lekki blok jednostki. No cóż, pozostawiamy wszystko w sferze domysłow. Na konkretne inforamcje musimy czekać w spokoju.