Dzięki sprzedaży Magneti Marelli powstanie siódmy co do wielkości na świecie producent części do samochodów. Nowa firma będzie dysponować większym zasięgiem, a także pokaźniejszym zapleczem finansowym - podano w komunikacie. Podmiot dysponować będzie 200 obiektami w Europie, Japonii, Ameryce Północnej i Południowej, a także w krajach Azji i Pacyfiku - podkreślono.

Dyrektor generalny FCA Mike Manley ocenił, że Magneti Marelli pozostanie jednym z najważniejszych partnerów biznesowych Fiata.

Sprzedaż Magneti Marelli była planowana od dawna i stanowiła ważny element strategii poprzedniego szefa FCA - Sergio Marchionne.

Jeszcze w lipcu informowano, że pozyskaniem Magneti Marelli zainteresowany jest anonimowy podmiot z Azji, a także takie firmy finansowe, jak Bain Capital i Apollo Global Management. Według Bloomberga ten ostatni fundusz zaoferował wcześniej wykup producenta części samochodowych za 6 mld euro. Mimo to koncern w pierwszej kolejności przystąpił do negocjacji z KKR, do którego należy Calsonic Kansei. Brak porozumienia przyczynił się wówczas do przekroczenia pierwotnego terminu zakończenia negocjacji, który przewidywano na koniec sierpnia. (PAP)