• Na drogach pojawi się żółte oznakowanie. To wojskowe znaki klasyfikacji obciążenia dla pojazdów kołowych oraz gąsienicowych.
  • Charakterystyczne żółte znaki zamontowano na wybranych mostach w ramach dróg krajowych
  • Wzmożony ruch wokół poligonów związany jest z przygotowaniami do manewrów Dragon-19

W Polsce trwają przygotowania do jednych z największych manewrów wojskowych. W ramach ćwiczeń Dragon-19 wojsko przewiezie na poligony sporo ciężkiego sprzętu. Na drogach pojawią się zatem kolumny transportowe pilotowane nie tylko przez funkcjonariuszy Żandarmerii Wojskowej, ale także przez policjantów.

Pierwsze transporty rozpoczęły się już pod koniec tegorocznej majówki. Na wzmożony ruch wojskowych kolumn (nie tylko w ciągu dnia, ale także i w nocy) trzeba się szczególnie przygotować w rejonie poligonu w Drawsku Pomorskim. Wojskowi apelują przy tym do kierowców o rozwagę. Porucznik Krzysztof Gonera z 11. Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej w wypowiedzi dla portalu Trans.info zalecał wzmożoną czujność i szczególną ostrożność. Przestrzegał także przed wyprzedzaniem ciężkiego wojskowego sprzętu.

Zwiększona aktywność wojska na kluczowych trasach oznacza jeszcze kolejne zmiany dla kierowców. Na drogach pojawi się bowiem charakterystyczne oznakowanie. Na wybranych mostach w ramach dróg krajowych będzie można zobaczyć niewielkie żółte tablice, które stanowią dodatkowe oznakowanie dla kierowców pojazdów wojskowych. To nic innego jak wojskowe znaki klasyfikacji obciążenia dla pojazdów kołowych oraz gąsienicowych.