A może poniższa mapka opisuje zupełnie inny problem? A jaki? Według mnie ktoś chce zwrócić uwagę na stan bezpieczeństwa na naszych drogach oraz fakt, że od lat zwolennicy, którzy chcą zwiększyć bezpieczeństwo - zderzają się z murem przeciwników jakichkolwiek zmian w przepisach ruchu drogowego oraz w samym mechanizmie karania kierowców za wykroczenia. I ku tej odpowiedzi na poniższą mapkę się skłaniam. Bo nasze drogi są bezpieczne, tylko wielu kierowców nie dorosło do korzystania z nich. Bo szczerze mówiąc nie znam innego kraju, w którym pieszy i rowerzysta są traktowani przez wielu kierowców jako wróg publiczny numer 1.

Co o tym sądzicie? Według mnie - moja teoria ma sens. Zachęcam was jednocześnie do przypomnienia tego, co pamiętacie z przepisów. Tym razem będzie łatwo - rozpoznacie wszystkie znaki?

Co ciekawe, jak przejrzycie quiz do końca to okaże się, że znaki w Polsce są dokładnie takie same jak w innych europejskich krajach. Co prawda są pewne wyjątki, ale nie ma ich wiele. Więcej quizów znajdziecie w tym miejscu.