W tekście umieszczono linki reklamowe naszego partnera

Cupra Formentor – epatuje mocą

Każdy element nadwozia tego modelu potwierdza, że mamy do czynienia z rasowym i wyjątkowo dynamicznym SUV-em. Ostre linie, wąskie reflektory, duże wloty powietrza i dyfuzory nadają autu dynamiczny wygląd. Z kolei powiększony prześwit, osłony pod zderzakami i plastikowe nakładki na nadkolach dbają o terenowy wizerunek pojazdu. Całość uzupełniają efektowne czarne alufelgi z wstawkami w miedzianym kolorze. Jeżeli do tego wybierze się szary, matowy lakier, to ma się wrażenie, że Cupra Formentor nawet, jak stoi to… jedzie. I to bardzo szybko.

Sprawdź ofertę

Cupra Formentor – potęga koni mechanicznych

Gama silnikowa zaczyna się skromnie, bo od 150 KM. Jednak pozory mylą, bo już przy tej mocy auto osiąga setkę po 8,9 s. Kolejny stopień wtajemniczenia to 190 KM i przyspieszenie od 0 do 100 km/h w 7,1 s. Napięcie rośnie coraz bardziej, bo wkraczamy w rewir Cupry Formentor VZ, która w 245-konnej postaci osiąga "setkę" po 6,8 s, a jako odmiana, której silnik generuje 310 KM - po 4,9 s. Wreszcie na szczycie uplasowała się Cupra Formentor VZ5. Wersja, która dzięki 390 rasowym, a jednocześnie łatwym w ujarzmieniu koniom mechanicznym, rozpędza się do 100 km/h po imponujących 4,2 s!

Sprawdź ofertę

Cupra Formentor – lubi kręte drogi

To SUV, który przełamuje schematy i pomimo powiększonego prześwitu (czytaj: wyżej położony środek ciężkości) umożliwia perfekcyjne prowadzenie na zakrętach. To zasługa dopracowanego zawieszenia, które skutecznie przeciwstawia się prawom fizyki i nie pozwala na nadmierne przechyły nadwozia. Podczas dynamicznej jazdy pomocą służy precyzyjny układ kierowniczy, a dobra trakcja każdej wersji może być wzmocniona, gdy zamiast wersji z napędem na przód wybierzemy Formentora 4x4. W zależności od wybranej wersji moment obrotowy dociera do kół za pośrednictwem manualnej lub automatycznej skrzyni biegów.

Sprawdź ofertę