W tekście i na zdjęciach umieszczono linki reklamowe naszego partnera

Cupra Formentor – epatuje mocą

Każdy element nadwozia Formentora potwierdza, że mamy do czynienia z rasowym SUV-em. Ostre linie, wąskie reflektory, duże wloty powietrza i dyfuzory nadają autu dynamiczny wygląd. Z kolei powiększony prześwit, osłony pod zderzakami i plastikowe nakładki na nadkolach dbają o terenowy wizerunek pojazdu. Całość uzupełniają efektowne czarne alufelgi z wstawkami w miedzianym kolorze. Jeżeli do tego wybierze się szary, matowy lakier, to ma się wrażenie, że Cupra nawet jak stoi, to… jedzie. I to bardzo szybko.

Sprawdź cenę

Cupra Formentor – jakie silniki?

Gama silnikowa zaczyna się skromnie, bo od 150 KM, jednak już przy tej mocy auto osiąga "setkę" po 8,9 s. Kolejny stopień wtajemniczenia to 190 KM i przyspieszenie od 0 do 100 km/h w 7,1 s. Napięcie rośnie coraz bardziej, bo wkraczamy w rewir Cupry Formentor VZ, która w 245-konnej postaci osiąga "setkę" po 6,8 s, a jako odmiana 310-konna - po 4,9 s. Wreszcie na szczycie uplasowała się Cupra Formentor VZ5. Wersja, która dzięki aż 390 KM rozpędza się od 0 do 100 km/h po imponujących 4,2 s!

Sprawdź cenę

Cupra Formentor – lubi kręte drogi

To SUV, który przełamuje schematy i pomimo powiększonego prześwitu (czytaj: wyżej położony środek ciężkości) umożliwia pewne prowadzenie na zakrętach. To zasługa dopracowanego zawieszenia oraz precyzyjnego układu kierowniczego. Trakcja każdej wersji może być wzmocniona, gdy zamiast wersji z napędem na przód zdecydujemy się na Formentora 4x4. W zależności od wybranej wersji moment obrotowy dociera do kół za pośrednictwem manualnej lub automatycznej skrzyni biegów.

Sprawdź cenę