W tekście i zdjęciach umieszczono linki reklamowe naszego partnera

Ford Mustang Mach-E – połączenie dwóch światów

Ford Mustang Mach-E, który stylistyką nawiązuje do kultowego sportowca, to dwa w jednym. Z jednej strony za sprawą napędu AWD czy prześwitu, wynoszącego 175 mm, jest uniwersalnym SUV-em, który poradzi sobie po zjechaniu z dróg asfaltowych. Z drugiej strony to sportowy model z mocnymi silnikami elektrycznymi, które zapewniają świetne osiągi, a także dopracowanym zawieszeniem i precyzyjnym układem kierowniczym, które pozwalają na dynamiczne prowadzenie.

Sprawdź cenę

Ford Mustang Mach-E – zawsze szybki

Do wyboru są aż cztery wersje silnikowe – każda mocna, dynamiczna i o dużym zasięgu. W bazowej odmianie mamy 269 KM, przyspieszenie do "setki" trwa 6,9 sekundy, a zasięg to 440 km. Kolejna 294-konna wersja pozwala na osiągnięcie 100 km/h po 7 sekundach, a przejedziemy nią 600 km. Kolejny stopień to 351 KM, które rozpędzają auto do 100 km/h po 5,8 sekundy. Maksymalny zasięg – 550 km. Opracowana przez Ford Performance wersja GT szczyci się 487-konną jednostką i sprintem do "setki" nawet po 3,7 sekundy! W tej postaci po naładowaniu baterii do pełna pokonamy do 490 km.

Sprawdź cenę

Ford Mustang Mach-E – codziennie lepszy

Wielozadaniowy Mustang Mach-E nie powinien także sprawiać kłopotów swojemu właścicielowi. To dlatego, że przynajmniej dwa razy w roku ma wprowadzane aktualizacje. Dzięki nim zmniejsza się ryzyko występowania usterek, a poza tym auto z każdym rokiem staje się nowocześniejsze. Dowody? Użytkowa pojemność akumulatora w wersji 269-konnej wzrosła z 68 do 70 kWh, a w pozostałych odmianach mocy z 88 do 91 kWh. Ponadto baterię można naładować szybciej w zakresie 80-90 proc. pojemności, a tym samym skrócono czas uzupełniania energii z 50 do 15 min.

Sprawdź cenę