W tekście umieszczono linki reklamowe naszego partnera

Lexus UX – stylowy, miejski crossover

To najmniejszy SUV Lexusa. Jego kompaktowe wymiary powodują, że sprawdza się w mieście, a w zgrabnym nadwoziu wygospodarowano sporo miejsca. Wnętrze nawiązuje stylistyką do nowocześnie zaprojektowanej karoserii. Jak przystało na klasę premium, auto wykończono materiałami wysokiej jakości. Do wyboru są dwie odmiany: UX 200 ze 171-konnym silnikiem benzynowym i hybrydowy UX 250h o mocy 184 KM. Model ten dostępny jest ponadto w wersji elektrycznej o mocy 204 KM (UX 300e).

Sprawdź ofertę

Lexus NX – zelektryfikowany SUV

To druga generacja Lexusa NX, która na rynku pojawiła się w 2021 r. W stylistyce nadwozia i wnętrza SUV-a udanie połączono elegancję oraz sportowy charakter. Z tymi cechami komponuje się dopracowane zawieszenie, które z jednej strony zapewnia wysoki komfort jazdy, a z drugiej gwarantuje perfekcyjne prowadzenie. Lexus NX 350h napędzany jest hybrydą o mocy 243 KM, natomiast NX 450h+ to hybryda typu plug-in, której system generuje 309 KM i pozwala na rozpędzenie auta do "setki" już po 6,3 s. W tej postaci po napełnieniu akumulatorów na 100 proc. można pokonać aż 98 km w trybie czysto elektrycznym.

Sprawdź ofertę

Lexus RX – luksus w wydaniu terenowym

To z kolei propozycja dla kierowców, którzy oprócz dzielności terenowej popartej dużym prześwitem oraz napędem na wszystkie koła oczekują od SUV-a również przestronnego wnętrza, luksusu, a także dobrych osiągów. Ostatni z tych czynników to zasługa dwóch, mocnych wersji silnikowych do wyboru. Lexus RX 300 ma pod maską 238-konnego, turbodoładowanego benzyniaka, który pozwala na rozpędzenie auta do "setki" po 9,5 s. Alternatywą jest hybrydowy RX 450h o łącznej mocy układu 313 KM. W tej postaci samochód rozpędza się do 100 km/h po godnych uznania 7,7 s.

Sprawdź ofertę

Lexus ES – limuzyna z pazurem

Lexus ES to dowód na to, że szyk zarezerwowany dla limuzyn można zgrać ze sportowymi cechami. To nie tylko zasługa wyglądu, a także odpowiedniej techniki. Lexus ES 300h ma pod maską układ hybrydowy generujący 218 KM. Dzięki niemu pojazd rozpędza się do 100 km/h po 8,9 s. Do charakteru pojazdu dopasowano zawieszenie, które nie tylko zapewnia wysoki komfort jazdy, lecz także nawet podczas dynamicznego podróżowania umożliwia perfekcyjne prowadzenie na zakrętach.

Sprawdź ofertę