Mazda CX-30 – modna stylistyka

Mazda CX-30 wyróżnia się na tle klasowych konkurentów. Duża osłona chłodnicy z wąskimi reflektorami łączy się z długą maską, która płynnie przechodzi w mocno pochyloną przednią szybę. Z tyłu klapę bagażnika wieńczy efektowny spoiler. Wszystko to sprawia, że w stylistyce auta wyczuwa się sportowy charakter. Jednocześnie, jak przystało na crossovera, nie brakuje terenowych akcentów, czyli nakładek na nadkolach oraz powiększonego prześwitu. Całość wieńczą 16- lub 18-calowe alufelgi oraz bogata gama lakierów, wśród których wyróżnia się Soul Red Crystal.

Sprawdź ofertę

Mazda CX-30 – funkcjonalne wnętrze

W przestronnym wnętrzu Mazdy CX-30 komfortowo podróżują zarówno pasażerowie przedniego, jak i tylnego rzędu siedzeń. Nawet, gdy wysokie osoby podróżują jedna za drugą, nikomu nie zabraknie miejsca na wysokości kolan ani nad głową. Zaletami są dodatkowo materiały wykończeniowe wysokiej jakości (w wybranych konfiguracjach fotele pokryto skórzaną tapicerką), wygodne siedzenia oraz bagażnik o pojemności 430 l. Zmieszczenie urlopowych walizek całej rodziny czy dziecięcego wózka nie będzie żadnym problemem. W razie konieczności w łatwy sposób można złożyć tylną kanapę, a wówczas otrzymuje się przestrzeń ładunkową o kubaturze 1406 l.

Sprawdź ofertę

Mazda CX-30 – dynamika w standardzie

Do napędu służą dwulitrowe silniki benzynowe w trzech wersjach mocy do wyboru. Każda to 24-woltowa, "miękka hybryda". Bazowa, 122-konna wersja e-Skyactiv-G umożliwia osiągnięcie "setki" po 10,6 s, a jej średnie spalanie wynosi 5,9 l/100 km. Kolejna wersja 2.0 e-Skyactiv-G generuje 150 KM, rozpędza auto od 0 do 100 km/h po 8,8 s i przeciętnie spala 5,9 l/100 km. Dla dynamicznych kierowców przewidziano odmianę 2.0 e-Skyactiv X, o mocy 186 KM, która przyspiesza do 100 km/h w 8,3 s i zużywa średnio 5,6 l/100 km. Niezależnie od silnika do wyboru jest manualna lub automatyczna skrzynia biegów.

Sprawdź ofertę

Mazda CX-30 – dzielna w terenie

Crossovery wykorzystywane są przede wszystkim do jazdy po asfalcie, ale Mazda CX-30 nie stoi na przegranej pozycji na bezdrożach. W efektywnym wykorzystaniu auta na szutrze, w błocie czy na kamienistej drodze pomaga przede wszystkim napęd na wszystkie koła, dostępny w połączeniu z silnikami o mocy 150 KM lub 186 KM (z manualną i automatyczną przekładnią). W przedzieraniu się po nieubitych traktach pomaga też odpowiednia konstrukcja nadwozia – krótkie zwisy to gwarancja bezproblemowego najeżdżania na wzniesienie oraz opuszczania go. Ważnym czynnikiem jest prześwit wynoszący 175 mm.

Sprawdź ofertę

Mazda CX-30 – wysoki poziom bezpieczeństwa

W Maździe CX-30, niezależnie od wybranej wersji, normą jest wysoki poziom bezpieczeństwa. To nie tylko zasługa dopracowanego układu jezdnego samochodu, lecz także bogatego wyposażenia. Już w bazowej odmianie na pokładzie mamy najważniejsze elementy, które pozwalają uniknąć kolizji lub przyczyniają się do zminimalizowania jej skutków - otrzymujemy m.in. 7 airbagów (w tym kolanowy kierowcy), asystenta martwego pola, utrzymanie pasa ruchu. skaner znaków drogowych, czujniki parkowania, czujniki deszczu i świateł oraz system e-call, który automatycznie wezwie pomoc w razie wypadku.

Sprawdź ofertę