W tekście umieszczono linki reklamowe naszego partnera

Mercedes EQB – kanciasty wizerunek

EQB to kompaktowy SUV, który na tle konkurencyjnych modeli wyróżnia się kanciastą stylistyką nadwozia. Oryginalnie zaprojektowane nadwozie skrywa wykończone materiałami wysokiej jakości wnętrze, w którym mieszczą się aż trzy rzędy wygodnych siedzeń. Tym samym autem może podróżować maksymalnie siedem osób. Podczas rodzinnych wyjazdów docenimy foremnie ukształtowany bagażnik o pojemności 495-1710 l w przypadku wersji pięcioosobowej lub 465-1620 l, gdy na pokładzie są miejsca dla siedmiu pasażerów.

Sprawdź cenę

Mercedes EQB – trzy wersje mocy

Mercedes EQB w bazowej wersji 250 ma silnik o mocy 190 KM i napęd na przód. Pozostałe warianty, 228-konny 300 4Matic i 292-konny 350 4Matic, mają moment obrotowy przekazywany do wszystkich kół. Już w podstawowej wersji można cieszyć się dobrym przyspieszeniem, bo auto osiąga "setkę" po 9,2 s. Mercedes EQB 300 4Matic uzyskuje tę szybkość po 8 s, a topowe wydanie po 6,2 s. Z kolei największym zasięgiem popisuje się bazowa odmiana, która po naładowaniu baterii na 100 proc. (jej pojemność to 66,5 kWh) pokona 469 km. Zasięg pozostałych wersji to 420 km.

Sprawdź cenę

Mercedes EQE – limuzyna dla prezesa

EQE to przedstawiciel klasy wyższej. Auto ma nienagannie gładką linię nadwozia, której nie zakłócają nawet klamki – wysuwają się automatycznie podczas wsiadania. Jak przystało na limuzynę, samochód zaprasza do przestronnego wnętrza wykończonego szlachetnymi materiałami. Atutem są również wyjątkowo wygodne siedzenia ze świetnym podparciem z boku. Prowadzący będzie zachwycony nie tylko wygodną pozycją za kierownicą, lecz także łatwą obsługą urządzeń pokładowych. Można je aktywować za pośrednictwem dotykowego ekranu lub głosowo.

Sprawdź cenę

Mercedes EQE – zawsze z mocnym napędem

Model ten dostępny jest aż w pięciu wersjach mocy. Przygoda zaczyna się od 245 KM, kolejny poziom stanowi silnik generujący 292 KM, następnie mamy jednostkę produkującą 408 KM, napięcie rośnie i docieramy do 476-konnego Mercedesa-AMG EQE 43 4Matic, by na szczycie cieszyć się z jazdy Mercedesem-AMG EQE 53 4Matic, którego napęd produkuje aż 625 KM, a "setkę" uzyskuje się po imponujących 3,5 s. Mercedes EQE jest nie tylko dynamiczny, lecz także nadaje się na długie trasy — na pełnych akumulatorach można nim pokonać do 667 km.

Sprawdź cenę