W tekście i zdjęciach umieszczono linki reklamowe naszego partnera

MINI John Cooper Works – miejski wariat

MINI John Cooper Works to klasyczny, rasowy hot hatch. Sportowy wygląd to zasługa dużych wlotów powietrza z przodu, tylnego dyfuzora oraz umieszczonej centralnie, podwójnej końcówki układu wydechowego. Mocne wrażenia podczas jazdy zawdzięczamy 231-konnemu silnikowi, który pozwala na rozpędzenie auta do "setki" już po 6,1 s. MINI JCW to nie tylko świetna dynamika, lecz także precyzyjne prowadzenie. Trzydrzwiowy hatchback świetnie sprawdzi się w mieście oraz na krętych drogach — dla singla lub dla pary.

Sprawdź cenę

MINI John Cooper Works cabrio – wiatr we włosach

Lubisz jazdę bez dachu? Jeżeli wybierzesz MINI JCW cabrio, wystarczy tylko 18 s, żeby schować elektrycznie składane przykrycie i podróżować z wiatrem we włosach. W dodatku auto zachowało sportowe cechy trzydrzwiowej wersji, a tym samym można cieszyć oczy rasową stylistyką nadwozia. Jazda bez dachu to nie jedyna frajda. Ten sam 231-konny silnik sprawia, że gdy mocno wciśniesz pedał gazu, już po 6,5 s wskazówka prędkościomierza dociera do 100 km/h. Kres jej wędrówki następuje dopiero przy 241 km/h.

Sprawdź cenę

MINI John Cooper Works Clubman – rasowo dla rodziny

MINI Clubman John Cooper Works to dowód na to, że praktyczność wcale nie musi stać w opozycji do sportowych doznań. W przypadku tego auta te cechy się uzupełniają. Z jednej strony mamy rasowo stylizowane nadwozie, a z drugiej całkiem przestronne wnętrze oraz kufer o pojemności 360-1250 l. Cechą szczególną tego modelu są otwierane na boki, dwuskrzydłowe drzwi bagażnika. Pod maską pracuje silnik o mocy aż 306 KM. Za jego sprawą Clubman JCW rozpędza się do "setki" po imponujących 4,9 s, a maksymalna prędkość to aż 250 km/h. Atutem jest również napęd na wszystkie koła.

Sprawdź cenę

MINI John Cooper Works Countryman – na sportowo i w teren

MINI Countryman John Cooper Works to najbardziej wszechstronny model z opisywanych. Za sprawą 306-konnej jednostki zapewnia mocne wrażenia podczas rozpędzania się do 100 km/h — już po 5,1 s. Z kolei powiększony prześwit oraz napęd na wszystkie koła umożliwiają bezproblemowe pokonywanie terenowych przeszkód. Może się także sprawdzić jako auto rodzinne, dzięki praktycznemu wnętrzu i bagażnikowi o pojemności od 450 do 1390 l.

Sprawdź cenę