Skorupa

Nexx SX.100 wykonano z ABS/Termoplastiku i jest dostępny w rozmiarach XS-2XL (jedna wielkość skorupy) oraz siedmiu wersjach lakierowania. Producent twierdzi, że został zaprojektowany przy wykorzystaniu najnowszych technologii badawczych, co powinno skutkować redukcją szumów powietrza opływającego kask, oraz doskonałą aerodynamiką. Dla użytkownika jeszcze istotniejszy będzie bardzo szeroki kąt widzenia przez wizjer, ale do tego wrócimy w odpowienim akapicie.

Kask waży 1525g (dla rozmiaru M).

Jakość powłok lakierniczych oraz wykończenia nie budzi najmniejszych zastrzeżeń. Dokładność wykonania elementów wentylacji, montażu uszczelek wizjera, okolic "kołnierza" czy wyściółki jest wysoka.

Kask spełnia normę ECE 22.05.

Wentylacja

System wentylacji Nexx SX.100 składa się z czterech puntków - dwa wloty przednie, centralne, w części czołowej i szczękowej, oraz tylny, podwójny.

Wentylacja na szczęce kasku Nexx SX.100
Wentylacja na szczęce kasku Nexx SX.100

Wyściółka

Wnętrze kasku jest demontowane; wykonane z materiału X-Mart Dry, niepochłaniającego potu i nieprzyjemnych zapachów, ale stabilnego termicznie.

Wnętrze Nexxa
Wnętrze Nexxa

Oznacza to, że w ciepłe dni odczujemy efekt chłodzenia, a w chłodne ciepło w okolicach głowy. Spasowanie detali i wykończenie szwów bardzo dokładne. Materiał wyściółki miły w dotyku.

Wizjer/blenda

Nexx SX.100 wyposażono w blendę. Jej przyciemnienie powinno usatysfakcjonować motocyklistów stroniących od intensywnego światła słonecznego. Blenda posiada filtr pochłaniający niemal 99% promienia ultrafioletowego. Regulacja jej położenia odbywa się bezstopniowo cięgnem z lewej strony kasku. Wizjer zamocowano w systemie X-Swift, czyli umożliwiający szybki demontaż. Szyba wizjera podobnie, jak blenda zawiera filtr UV.

Ciekawostką jest projekt kasku, zapewniający szeroki kąt widzenia. Dla większości kasków integralnych w przestrzeni pionowej, ów kąt wynosi ok 52 stopnie. W Nexxie SX.100 uzyskano wartość 72 stopnie. Widoczność na boki w przypadku opisywanego produktu to ok 225 stopni, wobec średniej dla innych kasków, ok 210 stopni.

Szeroki kąt widzenia i blenda to atuty SX.100
Szeroki kąt widzenia i blenda to atuty SX.100

W praktyce oznacza to, że kask uzyskuje wartości kąta widzenia, niewiele gorsze, od kasków modułowych a naprawno jedne z najlepszych w klasie integrali. Jesteśmy pod wrażeniem.

Zapięcie

Nexx zdecydował się na zapięcie z mikroregulacją. Wyściółka paska oraz jego długość zostały dobrane prawidłowo.

Dodatki

Standardowe wyposażenie obejmuje pokrowiec do transportu kasku, dedykowany pinlock oraz deflektory podbrodowy (poprawiający aerodynamikę, głośność, oraz zapobiegający przenikaniu obcych ciał do wnętrza) oraz nosowy (ograniczający parowanie szyby). Kask posiada możliwość montażu dedykowanego, fabrycznego interkomu X-com.

Dedykowany zestaw multimedialny X-Com uprzyjemni jazdę
Dedykowany zestaw multimedialny X-Com uprzyjemni jazdę

Naszym zdaniem

Nexx SX.100 oferuje bogate wyposażenie standardowe, wygląda świeżo, efektownie i cechuje go wysoka jakość wykonania. Posiada kilka ciekawych rozwiązań (wyściółka, szeroki kąt widzenia wizjera) jest też po prostu ładny.

Od dzisiaj można go nabyć w fenomenalnej cenie: 599 zł (poprzednio 799 zł) dla wersji jednokolorowych, oraz 719 (wcześniej 899 zł) dla grafik wielokolorowych.

Naszym zdaniem, w relacji zalety/cena jest to zdecydowanie najlepsza oferta na rynku, szczególnie w przedziale do 600zł.

Importerem marki Nexx jest firma Inter Motors. Zobacz pełną ofertę modelu SX.100: https://intermotors.pl/227-nexx-sx100