By odkorkować polskie miasta, NaviExpert wraz z operatorami sieci GSM - Play, T-Mobile i Plus - przygotowali akcję „Odkorkuj miasto”, polegającą na rozdawaniu za darmo licencji na nawigację omijającą korki, a także uświadamianiu kierowców, jak sami na co dzień mogą z walczyć z korkami.

W ramach akcji można też wygrać Citroëny C4 Cactus z pełnym bakiem na weekend, telefony HTC, a także m.in. vouchery na paliwo.

Jak wskazują badania, korki to jedna z częstszych przyczyn nerwic u kierowców – dlatego, że powtarzają się codziennie i mają wpływ na inne dziedziny naszego życia, chociażby takie jak spóźnienia do pracy czy po dzieci do przedszkola.

Jednocześnie wielu kierowców tkwi w nich na własne życzenie, wybierając codziennie te same, często najpopularniejsze trasy i ignorując fakt, że do danego miejsca można dojechać wieloma różnymi drogami.

Jak zatem podróżować po mieście, by nie tracić zbędnego czasu na stanie w korkach? Z pomocą przychodzą organizatorzy akcji „Odkorkuj miasto”, w ramach której każdy użytkownik systemu Android oraz Windows Phone może odebrać za darmo 30-to dniową licencję na nawigację NaviExpert, która pozyskując na bieżąco informacje o ruchu drogowym od kierowców wie gdzie są korki i wytycza trasy, które je omijają.

Jak odebrać licencję?

W ramach akcji możemy skorzystać z wersji operatorskich nawigacji NaviExpert, czyli Nawigacji Play, NaviExpert T-Mobile oraz NaviExpert Plus lub z wersji ogólnej NaviExpert, niezależnej od operatora. By odebrać nawigację na swojego smartfona wystarczy wejść na stronę www.darmowanawigacja.pl.

Po wybraniu swojego operatora lub wersji ogólnej aplikacji pojawia się instrukcja, w jaki sposób odebrać swoją nawigację. Po 30 dniach dostęp do usługi wygasa, nie jesteśmy więc narażeni na żadne dodatkowe koszty. – Co ciekawe, wielu kierowców wciąż sceptycznie podchodzi do „nawigacji omijających korki”, ale właśnie po to jest ta akcja. Dzięki niej każdy na własnej skórze może przekonać się, że zrywając z rutyną podczas codziennych podróży może oszczędzać nawet do kilkudziesięciu minut na jednej trasie – mówi Adam Bąkowski, Prezes Zarządu NaviExpert.

Nie zamulaj i wygraj atrakcyjne nagrody!

Podróżując po mieście nie tylko stoimy w korkach, ale i sami je tworzymy - często zupełnie nieświadomie, przez błędy, które popełniamy. Z tego powodu akcji „Odkorkuj miasto” towarzyszy poradnik świadomego kierowcy pod tytułem „Nie zamulam”. To cykl wskazówek dotyczących tego, jak sami kierowcy mogą walczyć z korkami i… swoimi przyzwyczajeniami podczas codziennej jazdy, które do ich powstawania się przyczyniają.

Uczestnicy akcji mogą wziąć również udział w konkursie, w którym do wygrania są m.in. Citorëny C4 Cactus z pełnym bakiem na weekend, telefony HTC Desire 620 wraz z uchwytami i ładowarkami samochodowymi, a także bony na paliwo, powerbanki oraz roczne licencje na nawigację NaviExpert.

Więcej informacji o inicjatywie „Odkorkuj miasto”, wspieranej przez NaviExpert, Play, T-Mobile, Plus oraz HTC i Citroëna oraz konkursie można znaleźć na stronie akcji. Akcja trwa od 11 do 24 maja.