Pierwsze nowości Pioneera na przyszły rok można już zobaczyć. Pioneer udostępnił film video, na którym prezentuje nową kolekcję stacji multimedialnych. Przy okazji premiery filmu japońska firma wprowadza pierwszą stację multimedialną z kolekcji 2013: AVH-X1500DVD.

Pioneer AVH-X1500DVD to stacja multimedialna z ekranem dotykowym 6,1 cala. Co potrafi? Przede wszystkim przyda się do odtwarzania filmów i muzyki z CD, DVD i USB. Lista kompatybilności obejmuje DivX, XviD, WMA, WAV, MP3 i AAC. W ramach oczywistej oczywistości: sprzęt współpracuje z produktami Apple. I jest to rozszerzona współpraca: zasobami iPoda czy iPhone można sterować poprzez ekran dotykowy stacji Pioneera.

Podłączenia: jest dobrzeTo co kluczowe. Stacja przyda się do rozbudowy nagłośnienia. Nie jesteśmy skazanitylko na wzmacniacz w radiu. Przedwzmacniacz wyposażono w trzy pary wyjść audio i oddzielnym sterowaniem kanałami subwoofera. W zgodzie z firmową filozofią: rozbudowana korekcja dźwięku, więc będzie można pobawić się dźwiękiem, szczególnie gdy mamy mocniejsze głośniki na pokładzie. Do dyspozycji 8 zakresowy korektor oraz aktywna zwrotnica z filtrami dolno- i górnoprzepustowymi. Do tego uproszczony procesor z korekcją opóźnień sygnału do poszczególnych głośników (tzw. korekcja czasu).

W ramach opcji: zewnętrzny moduł GPS, więc stację Pioneera można zmienić w pełnowartościową nawigację samochodową. Lista opcjonalnych akcesoriów dość długa: kamery, przedłużacze kabli AV i USB, zdalne sterowanie.

Sterowanie aplikacjami: iPod, iPhone

Wzorem pionierskiej stacji multimedialnej App Radio, w AVH-X1500DVD będzie można skorzystać z trybu App Mode. O co chodzi? O możliwość sterowania wybranymi aplikacjami zainstalowanymi w telefonach iPhone i w odtwarzaczach iPod (touch, nano, classic). Wśród aplikacji m.in.: radio internetowe, nawigacja GPS, podgląd natężenia ruchu drogowego, kalendarz, przeglądarka zdjęć. Lista kompatybilnych modeli Apple na stronie producenta.

Ile kosztuje?Na początek Pioneer ujawnił cenę wersji na rynek amerykański: 300 dolarów. W Europie: prognozowana jest cena 300 euro, co oznacza w naszym kraju sumę ok. 1200 zł. Debiut w polskich sklepach na początku grudnia.