Samochodowa stacja multimedialna Parrot Asteroid z systemem Android bardzo przypadła nam do gustu. Fajna idea, która jednak z perspektywy kierowcy w Polsce miała dość poważny feler. Jaki? Żadnej polskiej aplikacji w specjalnym sklepie dla użytkowników radia z Android. To oczywiście było zachętą do kombinowania. Skoro w systemie kryje się furtka, w postaci możliwości instalacji aplikacji spoza sklepu szybko zdobyliśmy parę plików .apk. Ale nie tędy droga.

Na początek nawigacjaW końcu jednak polscy programiści błysnęli. Jako pierwsza pochwaliła się AutoMapa. I z odpowiednią kurtuazją powitał ją Parrot.

“- Systemy Parrot Asteroid to zupełnie nowe możliwości nawigacji w samochodzie. Uniwersalne połączenie stacji multimedialnej z urządzeniem pracującym pod kontrolą systemu Android sprawia, że użytkownik ma dostęp nie tylko do Internetu i swoich ulubionych multimediów, ale może również instalować aplikacje dla platformy Android dostępne w Parrot Asteroid Market. Cieszę się, że pierwszą polską aplikacją, dostępną w naszym markecie jest najlepsza polska nawigacja, czyli AutoMapa” - powiedział Tomasz Leśniak, Dyrektor Sprzedaży Parrot na Europę Centralną.

7 dni za darmoAutoMapa dostępna w sklepie to 7 dniowy bezpłatny starter. Z pełną funkcjonalnością, czyli przede wszystkim licencją na korzystanie z danych o natężeniu ruchu drogowego LiveDrive. Po tygodniu prób licencję na korzystanie z programu trzeba już przedłużyć. Są trzy opcje: 7 dni, 90 dni i 366 dni. I to dla obu wersji: Polska oraz Europa. Ceny od 9,99 zł za tygodniowe używanie AutoMapy Polska po 149,99 za roczną licencję na odmianę AutoMapa Europa.

Są jeszcze inne polskie aplikacjeAutoMapa nie jest już jedyną polską aplikacją jaka pojawiła się w sklepie dla użytkowników stacji multimedialnych Parrot Asteroid Smart. Pojawił się również rodzimy Yanosik, czyli jeden z najpopularniejszych obecnie programów przydatnych do wzajemnego ostrzegania przed niespodziankami na drogach. Może również służyć jako nawigacja.I co ważne: bezpłatna.

Bezpłatny jest również Flotis Mobile. Przez pierwsze 7 dni użytkowania. To aplikacja przeznaczona do monitorowania pracownika w czasie rzeczywistym. Z możliwością podglądu pozycji na mapie, archiwizowaniem tras i zliczaniem czasu postojów. Podobnie jak w Yanosiku umożliwia również ostrzeganie przed fotoradarami, kontrolami drogowymi, wypadkami i patrolami.